• 00,00نرخ حواله دلار
  0000/0/00
 • نرخ حواله یوان00,00
  0000/0/00

واردات قطعات الکترونیک

روشهای درخواست واردات قطعات الکترونیک

برای واردات قطعات الکترونیک یکی از دو روش زیر را دنبال کنید

ثبت درخواست با اکسل (BOM)

 1. ابتدا اکسل واردات را دانلود کنید
 2. لیست قطعات را در اکسل وارد کنید
 3. اکسل تکمیل شده را آپلود نمایید
 4. افزودن به لیست را بزنید و به بخش دوم بروید
 5. قطعات را در بخش 2 بازنگری و ویرایش کنید
 6. تایید را بزنید
 7. در بخش پایانی مشخصاتتان را پر کنید
 8. ارسال درخواست را بزنید

روش وارد کردن دستی قطعات در لیست

 1. بخش اول را که مربوط به روش اکسل بود، نادیده بگیرید و مستقیم به بخش دوم بروید
 2. پارت نامبر و بقیه مشخصات را در لیست بخش دوم به صورت دستی پر کنید
 3. تایید را بزنید
 4. در بخش پایانی مشخصاتتان را پر کنید
 5. ارسال درخواست را بزنید

Upload Inquiry via an Excel File

1. قالب را دانلود کنید

2. اکسل را پر و آپلود کنید

3. افزودن به لیست را بزنید

آپلود اکسل

inquiry socket
مراحل ثبت واردات قطعات الکترونیک با اکسل
آیکن واسط

ارسال مجدد

لیست استعلام

لیست قطعات وارد شده را بازنگری و در صورت نیاز ویرایش نمایید و در انتها دکمه تایید را بزنید.

form connector icon
 • #
 • شماره قطعه
 • تعداد
 • برند
 • لینک
 • قیمت هدف
 • توضیح
 • دیتاشیت
 • عملگر

مرحله آخر

پیگیری واردات قطعات الکترونیک

پیگیری سفارشات واردات در پنل مشتریان بای بست

bbe-success

چنانچه درخواست واردات قطعات الکترونیک ثبت کرده اید

برای پیگیری وضعیت درخواست، مشاهده و تایید پیش فاکتور، پرداخت فاکتور و تیکت گذاری وارد داشبورد مشتریان شوید

نکاتی مهم در خصوص واردات قطعات الکترونیک و مخابراتی

مجموعه بای بست الکترونیک با شعب فعال و توزیع شده در کشورهای چین و هنگ کنگ از مدل خرید مستقیم و بدون واسطه از سورس ها و شرکت های تولید کننده قطعات الکترونیک بهره می برد و با ایجاد بستر مستقیم واردات قطعات الکترونیک، توانسته است کیفیت خدمات خود را به بالاترین سطح برساند که بخشی از این خدمات به شرح زیر می باشد:

 • ارائه مشاوره فنی و تخصصی در زمینه واردات قطعات الکترونیک
 • دسترسی به تولید کنندگان معتبر قطعات الکترونیک
 • نظارت بر صحت و اصالت قطعات الکترونیک خریداری شده
 • ارتباط با کارخانه پس از واردات قطعات الکترونیکی
 • خطای کم در تخمین زمان تحویل
 • پیگیری مشکلات قطعات پس از خرید و تحویل
 • بیشترین تخفیف برای همکاران فعال در حوزه پخش عمده قطعات الکترونیکی
 • امکان مرجوعی قطعات الکترونیک با ارائه تست ریپورت
 • سازماندهی بهینه حمل و نقل در راستای کمینه شدن هزینه واردات
 • حذف هزینه های مربوط به واسطه ها در مسیر واردات قطعات الکترونیک
 • امکان تعریف End User و Application برای قطعات حساس
 • واردات قطعات الکترونیک اورجینال همراه با شناسه و هولوگرام

زمان تحویل یک بازه زمانی است و به صورت کلی نمی توان برای همه درخواست ها یک زمان تحویل کاملاً دقیق ارائه داد اما به صورت کلی زمان تحویل قطعاتی که از مارکت چین تهیه می شود بین 2 تا 4 هفته و قطعاتی که از مارکت جهانی خریداری می شود بین 4 تا 6 هفته زمان تحویل دارند. لازم به ذکر است زمانی که کاربر پیش فاکتور خود را تایید می کند بدین معنا است که علاوه بر پذیرش قیمت، سایر اطلاعات درج شده و زمان تحویل ذکر شده در داخل پیش فاکتور را هم پذیرفته است و مرجع اصلی زمان تحویل، زمان تحویلی است که داخل پیش فاکتور ثبت شده است

به صورت کلی و عمومی محل تحویل قطعات دفتر تهران بای بست الکترونیک بوده و هزینه ارسال قطعات از دفتر تا مقصد مورد نظر به عهده مشتری می باشد. در موارد خاص ممکن است محل تحویل قطعات، دفتر تهران نباشد که این مورد حتماً در داخل پیش فاکتور ذکر می شود و محل دقیق آن نیز مشخص می شود.

در صورتی که قطعات از سورس های معتبر و ذکر شده و تایید شده توسط مجموعه بای بست الکترونیک خریداری شده باشد و قطعات عملکرد لازم مطابق آنچه که در دیتا شیت ذکر شده است را نداشته باشد این مجموعه خود را موظف می داند که قطعه را همراه تست ریپورت(گزارش ایراد) از مشتری دریافت کرده و قطعه را مرجوع و خرید جدید برای مشتری انجام دهد. منظور از تست ریپورت گزارش فنی از نحوه عملکرد قطعه می باشد که به پارامترهای اندازه گیری شده که دارای ایراد می باشد در آن مشخص شده باشد. (ارائه تست ریپورت فنی جهت مرجوع کردن کالا ضروری می باشد) خاطر نشان می شود که مدت زمان تست تمامی قطعات 1 هفته می باشد که این زمان از لحظه تحویل قطعات به مشتری محاسبه می گردد. بدیهی است پس از زمان ذکر شده بای بست هیچ گونه مسئولیتی در قبال مرجوع نمودن قطعات ندارد.

برای درخواست واردات قطعات الکترونیک در بستر اتوماسیون تخصصی بای بست چهار روش در نظر گرفته شده است، که سه روش سفارش با فرم، سفارش با اکسل و سفارش بدون ثبت نام از طریق سایت و یک روش از کانال اپلیکیشن واردات بای بست می باشد لازم به ذکر است ثبت نام و ورود به سایت جهت سرویس دهی بهتر و دادن قابلیت مدیریت آنلاین چرخه سفارش به مشتریان می باشد

سالیان طولانی تجربه ی حضور در بازار های جهانی قطعات الکترونیک سبب گردیده بای بست الکترونیک به قوی ترین بازرگانی وارد کننده قطعات الکترونیکی بدل گردد. نقاط قوتی که این مجموعه را از وارد کنندگان دیگر متمایز می کند شناخت و رابطه ی نزدیک مجموعه با کشور های هاب قطعات الکترونیک نظیر چین می باشد به طوری که مدیریت مجموعه در بازار قطعات الکترونیک چین به دید یک بومی آن کشور شناخته میشود و به زبان و فرهنگ آنجا تسلط کامل دارد. این امکانات باعث شده است بازرگانی بای بست بدون رغیب توانایی یافتن، خرید و واردات خاص ترین قطعات مورد نیاز صنایع کشور را داشته باشد و تبدیل به تنها کانال تامین قطعات الکترونیک درست نیافتی گردد. اعتبار ما در بازار های جهانی، توانایی تامین از کانال های معتبر متعددی را در اختیار قرار می دهد:

واردات قطعات الکترونیک مستقیما از کارخانه

خرید از بازار قطعات الکترونیک چین

خرید از توزیع کنندگان جهانی نظیر digikey و mouser

واردات قطعات الکترونیک از ترکیه

واردات قطعات الکترونیک از اروپا

واردات قطعات الکترونیک از دبی

در روند واردات قطعات الکترونیک، قیمت گذاری بر روی قطعات بر اساس عوامل مشخصی انجام می شود که عبارتند از:
قیمت قطعه + سود + هزینه حمل و گمرک کالا در مواردی که حجم و وزن قطعات بالا باشد و یا قطعه نیاز به مجوز خاص گمرکی جهت ورود به کشور داشته باشند هزینه ها به صورت جداگانه محاسبه می گردد.

شرکت وارد کننده قطعات الکترونیکی

قوی ترین وارد کننده قطعات الکترونیک

بای بست با کانال های مستقیم و حذف واسطه ها در مسیر خرید قطعات الکترونیک خاص، توانسته است جایگاه اول در میان شرکت های وارد کننده قطعات الکترونیک و مخابرات را به خود اختصاص دهد.

واردات میکروکنترلر

مجموعه ما در ارتباط نزدیک با کارخانه ها و تامین کنندگان برتر میکروکنترلر بوده است و در این زمینه مدعی است بهترین قیمت و خدمات پس از فروش را در ایران عرضه می کند. بر اساس این پشتوانه قوی، این مجموعه علاوه بر واردات میکروکنترلر برای مشتریان، فروش آنلاین را نیز به خدمات خود اضافه کرده است. شما می توانید. جهت مشاهده لیست قیمت انواع میکروکنترلر به بخش خرید میکروکنترلر مراجعه نمایید. الیته به یاد داشته باشید که در صورت موجود نبودن میکروکنترلر مورد نظرتان به بخش ثبت درخواست واردات قطعات الکترونیک مراجعه نمایید و واردات میکروکنترلر از چین را درخواست دهید تا در سریعترین زمان ممکن تامین برای شما انجام گردد.

واردات میکروکنترلر
واردات آی سی

واردات آی سی (IC)

برای خرید هر نوع آی سی اورجینال میتوانید ابتدا به فروشگاه آنلاین بای بست و بخش خرید آی سی مراجعه نمایید و در صورت موجود نبودن آی سی مورد نظرتان به بخش ثبت سفارش واردات وارد شوید و مشخصات آی سی های مورد نیاز خود را به همراه تعداد و سایر مشخصات، ثبت نمایید و به محض آماده شدن جواب استعلام، پیش فاکتور برای شما صادر خواهد شد و از طریق اس ام اس و پنل کاربری برایتان ارسال می شود. تا در صورت تمایل با تایید پیش فاکتور توسط شما، دفاتر ما نسبت به خرید آی سی از خارج اقدام نمایند. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه آی سی ها و نکات مربوط به واردات این قطعه الکترونیکی، مطالعه مطلب واردات آی سی پیشنهاد میگردد.

واردات ماژول الکترونیکی

روز به روز با پیچیده تر شدن محصولات و کامپوننت های الکترونیکی، و سخت تر شدن پشتیبانی، توسعه و عیب یابی، نیاز به بازنگری در طراحی وسایل الکترونیکی با دید مهندسی تمیز تر، بیشتر پررنگ می شود. برای این منظور ماژولار شدن طراحی و کاهش وابستگی کامپوننت های الکترونیکی به هم امری ضروریست که سبب شده ماژولهای الکترونیکی روز به روز بیشتر و پر کاربرد تر طراحی شوند. جهت خرید هر نوع ماژول الکترونیکی می توانید به فروشگاه سایت بای بست مراجعه نمایید و از بخش خرید ماژول الکترونیکی ماژولهای مورد نیاز خود را به صورت آنلاین با بهترین قیمت و ضمانت خریداری نمایید یا در صورت موجود نبودن و یا نیاز به تعداد بالا و یا خاص و نایاب بودن نوع ماژول درخواستی از طریق بخش ثبت سفارش واردات قطعات الکترونیک نسبت به ثبت درخواست خرید از خارج ماژول الکترونیکی مورد نیازتان اقدام نمایید تا در کوتاهترین زمان و با مناسبترین قیمت دقیقا همان ماژولی که مد نظرتان بوده است مستقیما خریداری شود و به شما تحویل گردد. به مظور شناخت و درک بهتر نیاز به طراحی و استفاده از ماژولهای الکترونیکی نکات مربوط به واردات آن ها، مطالعه مطلب واردات ماژول الکترونیکی پیشنهاد می شود.

واردات ماژول الکترونیکی

واردات فن و خنک کننده

بای بست الکترونیک با بسیاری از کارخانه های سازنده فن در کشور چین همکاری مستقیم و دیرینه دارد از این رو بهترین فن ها از لحاظ کارایی و قیمت را برایتان تامین میکند. برای خرید فن به قروشگاه سایت ما و بخش خرید آنلاین انواع فن مراجعه نمایید و مشخصات و ابعاد فن های موجود را مشاهده و بررسی نمایید و در صورت رضایت آن را به سبد خرید اضافه کنید و به صورت آنلاین خرید فن مورد نیازتان را انجام دهید. اما اگر به هر دلیلی فن های موجود با کار شما نیامد می توانید هر برند و هر مدل فنی را که مد نظرتان هست (از فن کامپیوتر و فن ماینر گرفته تا فن های صنعتی و خاص) با ثبت مشخصات و توضیحات محصول در بخش ثبت سفارش واردات قطعات الکترونیک درخواست دهید تا پس از استعلام و صدور پیش فاکتور در صورت تایید شما، فن مورد نظرتان را با ضمانت اصالت و بهترین قیمت، برایتان خریداری کنیم و تحویلتان دهیم. برای اطلاعات بیشتر در مورد انواع فن و نکات مهم برای دقت در انتخاب و خرید فن و مشکلات و چالشهای موجود در تامین و واردات آن، مطلب واردات فن را مطالعه نمایید.

واردات فن

واردات قطعات الکترونیک به روش مستقیم

عوامل کلیدی در واردات قطعات الکترونیک

دنیای پیرامون ما به سرعت در حال تغییر است، که این تغییرات معلول تکنولوژی ها و فناوری هاییست که عمدتا وابسته به قطعات و ادوات الکترونیک هستند. رشد روز افزون و غیر قابل انکار تکنولوژی و روی کار آمدن فناوری های جدید از یک سو و اهمیت همگام بودن جامعه، با پیشرفت فناوریهای نوین از سوی دیگر، اهمیت تامین قطعات الکترونیک و ماژول های الکترونیکی را بیش از پیش پر رنگ نموده است.
از آنجایی که سرمایه گذاری برای تولید کلیه قطعات الکترونیک در داخل کشور به صرفه نبوده و پیچیدگی های فنی و تکنولوژیکی، برای تولید قطعات الکترونیک خاص، خارج از توان شرکت های تولید کننده قطعات الکترونیکی داخل کشور است، راه حل بهینه و به صرفه برای صنایع الکترونیک داخلی، واردات قطعات الکترونیکی و مخابراتی از خارج و کشورهای پیشرفته و صاحب تکنولوژی از جمله چین و اروپا است.
در شرایط فعلی کشور، مشکلات عظیمی وجود دارد که تامین قطعات الکترونیک مورد نیاز صنایع داخلی را به چالش می کشاند. وجود تحریم های سنگین، عدم دسترسی صنایع و متخصصین داخلی به شرکت های تولید کننده قطعات الکترونیک مادر و سورس های معتبر جهانی، قیمت تمام شده غیر منصفانه در قبال واردات قطعات الکترونیک کمیاب، تحویل قطعات ناسالم و مشکل دار و غیره، تنها بخشی از مشکلات و موانع متخصصان در حوزه های وابسته به صنایع الکترونیک است .
شرکت بازرگانی بای بست الکترونیک با تکیه بر دانش و تجربه هجده ساله خود در حوزه واردات قطعات الکترونیک اورجینال همواره حامی صنایع، تولیدکنندگان، شرکت ها و متخصصین این حوزه بوده است و با تامین قطعات الکترونیک اصلی برای اشخاص، صنایع، مراکز علمی و پژوهشی و انواع شرکت های صنعتی و تولیدی الکترونیکی و مخابراتی، به کشور خدمت نموده و با فراهم نمودن بستری بهینه و اتکا پذیر، چالش تامین قطعات الکترونیک از منابع معتبر را به امری آسان تبدیل نموده است که در ادامه به معرفی و بررسی اجزای کلیدی این بستر می پردازیم.

زنجیره واردات قطعات الکترونیک

Chain of importing electronic parts

بستر واردات قطعات الکترونیک، از بازیگران و اجزایی تشکیل شده است که بر اساس نقش آنها را به 3 دسته کلی تقسیم بندی می کنیم: تامین کننده قطعات الکترونیک، تولید کننده قطعات الکترونیک و بخش ارسال و تحویل قطعات الکترونیک، که چگونگی چیدمان، انتخاب و به کار گیری هر یک از این اجزا، تاثیر مستقیم در تعرفه واردات قطعات الکترونیک، قیمت تمام شده، نحوه ضمانت و پاسخگویی، نحوه مرجوعی و زمان تحویل دارد. که در ادامه هر یک از این اجزا را مورد بررسی قرار می دهیم.

وارد کننده قطعات الکترونیکی

Importer of electronic components

در بستر واردات قطعات الکترونیکی، تامین کننده به شرکتی اطلاق می شود که توسط متقاضی واردات قطعه یا همان مشتری، مسوولیت خرید لیستی از قطعات الکترونیک به آن شرکت سپرده می شود. چندین شرکت تامین کننده قطعات الکترونیک، ممکن است در روند واردات ایفای نقش کنند که مشتری، فقط اولین تامین کننده را می شناسد و مسولیت خرید و تحویل قطعه را به او واگذار می کند، ولی ممکن است، خود او نیز مسولیت خرید و تحویل قطعات الکترونیک را به تامین کننده دیگری واگذار کند که این روند می تواند تا چندین مرحله، در هر دو کشور مبدا و مقصد، به صورت سلسله مراتبی ادامه داشته باشد. به تامین کنندگان میانی، تامین کنندگان واسط نیز گفته می شود که هر چه تعداد آنها در فرایند واردات بیشتر شود، بستر خرید از خارج، بیشتر به سمت نا کارامدی و اتکاناپذیری میل می کند. نمونه ای از مشکلاتی که با افزایش واسطه ها به وجود می آید عبارت است از:

 • روند پیگیری سفارش قطعات الکترونیکی سخت و غیر شفاف می شود
 • زمان تحویل قطعات الکترونیک افزایش می یابد
 • تعرفه واردات قطعات الکترونیک افزایش می یابد
 • خطای تخمین زمان تحویل قطعات افزایش می یابد
 • پاسخگویی در قبال قطعات الکترونیکی معیوب و مشکل دار کاهش می یابد
 • خلف وعده های تامین کننده اولیه افزایش می یابد
 • احتمال خرید قطعه الکترونیک اشتباه افزایش می یابد
 • احتمال تحویل قطعات الکترونیکی تقلبی افزایش می یابد
 • هزینه تمام شده قطعات الکترونیکی افزایش می یابد
واردات قطعات الکترونیکی

فروشگاه قطعات الکترونیک

خرید آنلابن قطعات الکترونیکی

فروشگاه اینترنتی قطعات الکترونیک بای بست

شما میتوانید قطعات الکترونیکی و مخابراتی کمیاب و خاص مورد نظر خود را در فروشگاه آنلاین بای بست جستجو کنید و در صورت موجود بودن خرید خود را به صورت آنلاین انجام دهید، در صورت موجود نبودن قطعه مورد نظر، از طریق ثبت استعلام و سفارش واردات، قطعات الکترونیک مورد نیازتان را با بهترین ضمانت و قیمت تهیه نمایید. بای بست به دلیل عدم نیاز به واسطه ها و واردات مستقیم قطعات الکترونیکی، توانایی واردات با حداقل قیمت و بالا ترین سطح پیگیری و نظارت بر خرید قطعات الکترونیک از چین یا سایر کشور های خارجی را داراست.

فروشگاه قطعات الکترونیک
فروشگاه قطعات الکترونیک

تولید کننده قطعات الکترونیک

Manufacturer of electronic components

همان شرکت تولید کننده قطعات الکترونیک است، که تامین کننده نهایی، بخشی از قطعات لیست سفارش مشتری را از آن شرکت خریداری می نماید. نقش تولید کننده در بستر واردات قطعه الکترونیکی بسیار اهمیت دارد چرا که اگر قطعه از تولیدکننده نا معتبر خریداری شود احتمال نارضایتی مشتری بالا می رود و پاسخگویی و ضمانت دچار مشکل می شود. پارامتر تعداد تامین کنندگان واسط در بستر خرید قطعه از خارج، در چگونگی و کیفیت دسترسی و گزینش تولید کننده قطعات الکترونیک، تاثیر بسیار دارد. بدین معنی که هر چه تامین کننده اولیه (گیرنده سفارش از مشتری)، امکان خرید بی واسطه تری داشته باشد نظارتش بر تولید کننده و روند خرید بیشتر و قابل کنترل تر خواهد شد و بر عکس، هر چه تعداد واسطه ها در مسیر، از تامین کننده اولیه قطعات الکترونیک، تا تولید کننده قطعات الکترونیک، بیشتر شود، تامین کننده اولیه در فرایند خرید و نظارت بی اختیار تر و بلاتکلیف تر خواهد بود.

حمل قطعات الکترونیک

Transportation of electronic parts

روش های حمل و نقل و تحویل قطعه الکترونیکی، نقش بسزایی در تعیین قیمت و زمان تحویل ایفا میکند، علاوه بر این به دلیل حساسیت بالای قطعات الکترونیک، چگونگی بسته بندی و حمل آن بسیار مهم بوده چرا که ممکن است قطعات آسیب ببینند و کارایی مورد انتظار را از دست بدهند. لازم به توضیح است که وجود واسطه ها با ایجاد مشکل در پیش بینی زمان خرید، تاثیر منفی در زمان و قیمت حمل قطعات، می گذارد. به عنوان مثال، وقتی قابل پیش بینی نباشد که چه تعداد از سفارشات، به زمان بندی حمل بعدی می رسند، فرستنده بلاتکلیف می شود که آیا منتظر رسیدن سفارشات در آستانه خرید، بماند یا اینکه همان قطعاتی که تا کنون به دستش رسیده را با اینکه حجمشان کم است، ارسال کند.