شرایط و قوانین بای بست

بیشتر بدانیم

شرایط و قوانین استفاده از وب سایت بای بست الکترونیک

کاربر گرامی لطفاً موارد زیر را جهت استفاده بهینه از خدمات بای بست الکترونیک با دقت مطالعه فرمایید.

ورود کاربران به وب‏‌سایت بای بست الکترونیک هنگام استفاده از پروفایل شخصی، ثبت درخواست و سفارش، به معنای آگاه بودن و پذیرفتن شرایط و قوانین و همچنین نحوه استفاده از سرویس‌‏ها و خدمات بای بست الکترونیک است. توجه داشته باشید که ثبت سفارش نیز در هر زمان به معنی پذیرفتن کامل کلیه شرایط و قوانین بای بست الکترونیک از سوی کاربر است.

قوانین عمومی

توجه داشته باشید کلیه اصول و رویه‏‌های بای بست الکترونیک منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران است. در صورتی که در قوانین مندرج، رویه‏‌ها و سرویس‏‌های بای بست الکترونیک تغییراتی در آینده ایجاد شود، در همین صفحه منتشر و به روز رسانی می شود و شما توافق می‏‌کنید که استفاده مستمر شما از سایت به معنی پذیرش هرگونه تغییر است.

مشتری یا کاربر

مشتری یا کاربر به شخصی گفته می‌شود که با اطلاعات کاربری خود در سایت ثبت نام کرده، و به عنوان مشتری یا کاربر شناخنه می شود.

خدمات

ارائه پنل کاربری، امکان ثبت استعلام توسط کاربر، دریافت استعلام توسط کارشناسان، بررسی استعلام ، ارائه پیش فاکتور، امکان ثبت سفارش و پرداخت آنلاین، خرید و ثبت سفارش مطابق با تاییدیه مشتری و ارسال به مشتری

محصولات

محصول این مجموعه پیش فاکتوری است که به مشتریان خود ارائه می دهد.

قطعات خریداری شده

ماهیت وب سایت بای بست الکترونیک واردات قطعات الکترونیک است و خرید قطعات بنا به سفارش مشتری صورت می گیرد. قطعاتی را که مشتری در پنل کاربری خود جهت خرید و سفارش تایید کرده است، در انبار موجود نمی باشد و تمام قطعات پس از پرداخت (با توجه به ترم پرداخت درج شده در پیش فاکتور) برای مشتری خریداری می شود.

کد (شماره) فنی

کد فنی یا همان Part Number که عموما همه ی محصولات الکترونیک دارای این کد می باشند مشخصه اصلی قطعات هستند.

محل تحویل

به صورت کلی و عمومی محل تحویل قطعات دفتر تهران بای بست الکترونیک بوده و هزینه ارسال قطعات از دفتر تا مقصد مورد نظر به عهده مشتری می باشد. در موارد خاص ممکن است محل تحویل قطعات، دفتر تهران نباشد که این مورد حتماً در داخل پیش فاکتور ذکر می شود و محل دقیق آن نیز مشخص می شود.

زمان تحویل

زمان تحویل یک بازه زمانی است و به صورت کلی نمی توان برای همه درخواست ها یک زمان تحویل کاملاً دقیق ارائه داد اما به صورت کلی زمان تحویل قطعاتی که از مارکت چین تهیه می شود بین 2 تا 4 هفته و قطعاتی که از مارکت جهانی خریداری می شود بین 4 تا 6 هفته زمان تحویل دارند. لازم به ذکر است زمانی که کاربر پیش فاکتور خود را تایید می کند بدین معنا است که علاوه بر پذیرش قیمت، سایر اطلاعات درج شده و زمان تحویل ذکر شده در داخل پیش فاکتور را هم پذیرفته است و مرجع اصلی زمان تحویل، زمان تحویلی است که داخل پیش فاکتور ثبت شده است.

قیمت گذاری

قیمت گذاری بر روی قطعات بر اساس یک سری عوامل کاملا مشخص و واضح می باشد. قیمت قطعه + سود + هزینه حمل و گمرک کالا در مواردی که حجم و وزن قطعات بالا باشد و یا قطعه نیاز به مجوز خاص گمرکی جهت ورود به کشور داشته باشند هزینه ها به صورت جداگانه محاسبه می گردد.

منابع تامین قطعات

تمامی قطعاتی که توسط بای بست الکترونیک تهیه می شوند از نظر کیفیت تضمین می‌گردند. بطور کلی این مجموعه قطعات را از سه منبع اصلی تهیه می‌نماید:

  • خرید از توزیع کنندگان معتبر جهانی مانند سایت های دیجی کی، موسر و ... که با هولوگرام اصلی و شناسه قابل ‍پیگیری ارائه می گردد.
  • خرید مستقیم با ثبت سفارش از کارخانه سازنده
  • خرید از مارکت الکترونیک چین

کلیه قطعات با بسته بندی اصلی تهیه می‌شوند و اطلاعات آن در پیش فاکتور ذکر می گردد. لازم به ذکر است در صورتی که مشتری اصرار به خرید از سایت هایی نظیر Amazon، Ali Baba، Ebay و سایر سایت های مشابه را داشته باشد این مجموعه مسئولیتی در قبال اصالت کالا و مرجوع نمودن کالای ارائه شده نخواهد داشت. در این گونه موارد بای بست تنها واسط بین خریدار و فروشنده می باشد.

شرایط مرجوعی

در صورتی که قطعات از سورس های معتبر و ذکر شده و تایید شده توسط مجموعه بای بست الکترونیک خریداری شده باشد و قطعات عملکرد لازم مطابق آنچه که در دیتا شیت ذکر شده است را نداشته باشد این مجموعه خود را موظف می داند که قطعه را همراه تست ریپورت(گزارش ایراد) از مشتری دریافت کرده و قطعه را مرجوع و خرید جدید برای مشتری انجام دهد. منظور از تست ریپورت گزارش فنی از نحوه عملکرد قطعه می باشد که به پارامترهای اندازه گیری شده که دارای ایراد می باشد در آن مشخص شده باشد. (ارائه تست ریپورت فنی جهت مرجوع کردن کالا ضروری می باشد) خاطر نشان می شود که مدت زمان تست تمامی قطعات 2 هفته می باشد که این زمان از لحظه تحویل قطعات به مشتری محاسبه می گردد. بدیهی است پس از زمان ذکر شده بای بست هیچ گونه مسئولیتی در قبال مرجوع نمودن قطعات ندارد.

مسئولیت و شرایط خرید

هنگامی که مشتری پیش فاکتور خود را از طریق پنل کاربری تایید می نماید بدین معنی است که پارت نامبر (شماره فنی قطعه)، قیمت، تعداد، زمان تحویل، سورس و اورجین درج شده در پیش فاکتور را پذیرفته است و خرید بر اساس پیش فاکتور تایید شده انجام می گیرد. لازم به ذکر است از آنجایی که مرجع تفکیک قطعات الکترونیک پارت نامبر یا شماره فنی آن می باشد، خرید قطعات بر اساس پارت نامبر تایید شده توسط مشتری انجام خواهد شد و در صورت مغایرت مشخصات قطعه درخواستی با دیتا شیت پارت نامبر درخواستی این مجموعه مسئولیتی در این گونه موارد نخواهد پذیرفت.

تعیین شرایط پرداخت

نحوه ی تسویه پیش فاکتور به صورت 100 درصد پیش پرداخت بوده و پیش فاکتور بصورت دلاری صادر می گردد. چناچه مشتری قصد پرداخت به صورت ریالی داشته باشد، مبلغ پیش فاکتور بر اساس نرخ ارز همان روز محاسبه می گردد. اگر بنا به دلایلی ترم پرداخت از 100 درصد تغییر پیدا کرد این نکته حتما داخل پیش فاکتور درج می شود و مبلغ پیش پرداخت با نرخ ارز همان روز که پرداخت انجام می گیرد، محاسبه می شود و مبلغ باقی مانده دلاری قبل از تحویل قطعه به مشتری با نرخ ارز در هنگام تحویل محاسبه و تسویه می گردد.

شرایط فسخ معامله

بعد از خرید قطعات امکان فسخ درخواست و استرداد مبلغ پرداختی وجود ندارد. فقط هنگامی که پیش فاکتوری را تایید کرده اید قبل از پرداخت مبلغ درج شده در پیش فاکتور می توانید درخواست خود را کنسل نمایید.