واردات قطعات الکترونیک

بای بست الکترونیک
با وابستگی زیاد صنایع اعم از پزشکی، مخابراتی و غیره به الکترونیک، روند خرید قطعه الکترونیکی از خارج و دقت در انتخاب شرکت بازرگانی وارد کننده قطعات الکترونیکی، از اهمیت ویژه ای برخوردار است. به ویژه در روند خرید قطعات الکترونیکی کمیاب و خاص از کشورهای خارجی نظیر چین، ترکیه، هنگ کنگ و یا اروپا، حضور زنجیره ی واسطه ها و دلالان، سبب ایجاد سربار در هزینه و زمان تحویل می شود و از طرفی اعتبار سنجی و پیگیری نقایص قطعه تحویلی، وارد پروسه پیچیده و غیر قابل جبرانی می شود در ادامه به بررسی چالش ها و موانع پیش روی صنایع و تولید کنندگان حوزه الکترونیک در امر واردات قطعات الکترونیکی و راهکار های منحصر به فرد پیاده سازی شده توسط شرکت بای بست می پردازیم که این راهکارها منجر به طراحی بستر آنلاین ثبت سفارش واردات قطعات الکترونیک گردیده است. امکانات ویژه و پنل کاربری سایت بای بست به گونه ای طراحی و پیاده سازی شده است که سفارش گذاران قادرند از صفر تا صد مراحل خرید خارجی قطعات الکترونیکی را نظارت و مدیریت نمایند.
واردات قطعات الکترونیک

واردات قطعات الکترونیک بدون واسطه

دنیای پیرامون ما به سرعت در حال تغییر است، که این تغییرات معلول تکنولوژی ها و فناوری هاییست که عمدتا وابسته به قطعات و ادوات الکترونیک هستند. رشد روز افزون و غیر قابل انکار تکنولوژی و روی کار آمدن فناوری های جدید از یک سو و اهمیت همگام بودن جامعه، با پیشرفت فناوریهای نوین از سوی دیگر، اهمیت تامین قطعات الکترونیک و ماژول های الکترونیکی را بیش از پیش پر رنگ نموده است.
از آنجایی که سرمایه گذاری برای تولید کلیه قطعات الکترونیک در داخل کشور به صرفه نبوده و پیچیدگی های فنی و تکنولوژیکی، برای تولید قطعات الکترونیک خاص، خارج از توان شرکت های تولید کننده قطعات الکترونیکی داخل کشور است، راه حل بهینه و به صرفه برای صنایع الکترونیک داخلی، واردات قطعات الکترونیکی و مخابراتی از خارج و کشورهای پیشرفته و صاحب تکنولوژی است.
در شرایط فعلی کشور، مشکلات عظیمی وجود دارد که تامین قطعات الکترونیک مورد نیاز صنایع داخلی را به چالش می کشاند. وجود تحریم های سنگین، عدم دسترسی صنایع و متخصصین داخلی به شرکت های تولید کننده قطعات الکترونیک مادر و سورس های معتبر جهانی، قیمت تمام شده غیر منصفانه در قبال واردات قطعات الکترونیک کمیاب، تحویل قطعات ناسالم و مشکل دار و غیره، تنها بخشی از مشکلات و موانع متخصصان در حوزه های وابسته به صنایع الکترونیک است.
شرکت بازرگانی بای بست الکترونیک با تکیه بر دانش و تجربه 17 ساله خود در حوزه واردات قطعات الکترونیک اورجینال همواره حامی صنایع، تولیدکنندگان، شرکت ها و متخصصین این حوزه بوده است و با تامین قطعات الکترونیک اصلی برای اشخاص، صنایع، مراکز علمی و پژوهشی و انواع شرکت های صنعتی و تولیدی الکترونیکی و مخابراتی، به کشور خدمت نموده و با فراهم نمودن بستری بهینه و اتکا پذیر، چالش خرید قطعات الکترونیکی از چین،ترکیه و دیگر کشورهای خارجی را به امری آسان تبدیل نموده است. در ادامه به معرفی و بررسی اجزای کلیدی این بستر می پردازیم.

زنجیره واردات قطعات الکترونیک

بستر واردات قطعات الکترونیک، از بازیگران و اجزایی تشکیل شده است که بر اساس نقش آنها را به 3 دسته کلی تقسیم بندی می کنیم: تامین کنندگان قطعات الکترونیک، تولید کنندگان قطعات الکترونیک و بخش ارسال و تحویل قطعات الکترونیک، که چگونگی چیدمان، انتخاب و به کار گیری هر یک از این اجزا، تاثیر مستقیم در تعرفه واردات قطعات الکترونیک، قیمت تمام شده، نحوه ضمانت و پاسخگویی، نحوه مرجوعی و زمان تحویل دارد. که در ادامه هر یک از این اجزا را مورد بررسی قرار می دهیم.

وارد کننده قطعات الکترونیکی

در بستر واردات قطعات الکترونیکی، تامین کننده به شرکتی اطلاق می شود که توسط متقاضی واردات قطعه یا همان مشتری، مسوولیت خرید لیستی از قطعات الکترونیک به آن شرکت سپرده می شود. چندین شرکت تامین کننده قطعات الکترونیک، ممکن است در روند واردات ایفای نقش کنند که مشتری، فقط اولین تامین کننده را می شناسد و مسولیت خرید و تحویل قطعه را به او واگذار می کند، ولی ممکن است، خود او نیز مسولیت خرید و تحویل قطعات الکترونیک را به تامین کننده دیگری واگذار کند که این روند می تواند تا چندین مرحله، در هر دو کشور مبدا و مقصد، به صورت سلسله مراتبی ادامه داشته باشد. به تامین کنندگان میانی، تامین کنندگان واسط نیز گفته می شود که هر چه تعداد آنها در فرایند واردات بیشتر شود، بستر خرید از خارج، بیشتر به سمت نا کارامدی و اتکاناپذیری میل می کند. نمونه ای از مشکلاتی که با افزایش واسطه ها به وجود می آید عبارت است از:

 • روند پیگیری سفارش قطعات الکترونیکی سخت و غیر شفاف می شود
 • زمان تحویل قطعات الکترونیک افزایش می یابد
 • تعرفه واردات قطعات الکترونیک افزایش می یابد
 • خطای تخمین زمان تحویل قطعات افزایش می یابد
 • پاسخگویی در قبال قطعات الکترونیکی معیوب و مشکل دار کاهش می یابد
 • خلف وعده های تامین کننده اولیه افزایش می یابد
 • احتمال خرید قطعه الکترونیک اشتباه افزایش می یابد
 • احتمال تحویل قطعات الکترونیکی تقلبی افزایش می یابد
 • هزینه تمام شده قطعات الکترونیکی افزایش می یابد

تولید کنندگان قطعات الکترونیک

همان شرکت تولید کننده قطعات الکترونیک است، که تامین کننده نهایی، بخشی از قطعات لیست سفارش مشتری را از آن شرکت خریداری می نماید. نقش تولید کننده در بستر واردات قطعه الکترونیکی بسیار اهمیت دارد چرا که اگر قطعه از تولیدکننده نا معتبر خریداری شود احتمال نارضایتی مشتری بالا می رود و پاسخگویی و ضمانت دچار مشکل می شود. پارامتر تعداد تامین کنندگان واسط در بستر خرید قطعه از خارج، در چگونگی و کیفیت دسترسی و گزینش تولید کننده قطعات الکترونیک، تاثیر بسیار دارد. بدین معنی که هر چه تامین کننده اولیه (گیرنده سفارش از مشتری)، امکان خرید بی واسطه تری داشته باشد نظارتش بر تولید کننده و روند خرید بیشتر و قابل کنترل تر خواهد شد و بر عکس، هر چه تعداد واسطه ها در مسیر، از تامین کننده اولیه قطعات الکترونیک، تا تولید کننده قطعات الکترونیک، بیشتر شود، تامین کننده اولیه در فرایند خرید و نظارت بی اختیار تر و بلاتکلیف تر خواهد بود.

حمل قطعات الکترونیک

روش های حمل و نقل و تحویل قطعه الکترونیکی، نقش بسزایی در تعیین قیمت و زمان تحویل ایفا میکند، علاوه بر این به دلیل حساسیت بالای قطعات الکترونیک، چگونگی بسته بندی و حمل آن بسیار مهم بوده چرا که ممکن است قطعات آسیب ببینند و کارایی مورد انتظار را از دست بدهند. لازم به توضیح است که وجود واسطه ها با ایجاد مشکل در پیش بینی زمان خرید، تاثیر منفی در زمان و قیمت حمل قطعات، می گذارد. به عنوان مثال، وقتی قابل پیش بینی نباشد که چه تعداد از سفارشات، به زمان بندی حمل بعدی می رسند، فرستنده بلاتکلیف می شود که آیا منتظر رسیدن سفارشات در آستانه خرید، بماند یا اینکه همان قطعاتی که تا کنون به دستش رسیده را با اینکه حجمشان کم است، ارسال کند.

مدیریت حمل و ارسال در واردات قطعات الکترونیکی

بای بست بزرگترین وارد کننده قطعات الکترونیک کمیاب

مجموعه بای بست الکترونیک با شعب فعال و توزیع شده در کشورهای چین و هنگ کنگ از مدل ارتباط مستقیم و بدون واسطه با سورس ها و شرکت های تولید کننده قطعات الکترونیک بهره می برد و با ایجاد بستر واردات مستقیم قطعات الکترونیک، بین خریداران و تولیدکنندگان توانسته کیفیت خدمات خود را به بالاترین سطح برساند که بخشی از این خدمات به شرح زیر می باشد:

 • ارائه مشاوره فنی و تخصصی در زمینه واردات قطعات الکترونیک
 • دسترسی به تولید کنندگان معتبر قطعات الکترونیک
 • نظارت بر صحت و اصالت قطعات الکترونیک خریداری شده
 • پیگیری تولیدکنندگان قطعات الکترونیک
 • خطای کم در تخمین زمان تحویل
 • پیگیری مشکلات قطعات الکترونیک تحویل داده شده
 • امکان مرجوعی قطعات الکترونیک با ارائه تست ریپورت
 • سازماندهی بهینه حمل و نقل در راستای کمینه شدن هزینه ها
 • حذف هزینه های مربوط به واسطه ها در مسیر تامین قطعات الکترونیک
 • امکان تعریف End User و Application برای قطعات حساس
 • واردات قطعات الکترونیک اورجینال همراه با شناسه و هولوگرام
واردات قطعات الکترونیک از چین

تامین انواع قطعات الکترونیکی

شرکت بای بست به عنوان بزرگترین وارد کننده قطعات الکترونیک کمیاب در زمینه های متعددی به عنوان قوی ترین و کاربلد ترین تامین کننده قطعات و تجهیزات الکترونیکی و مخابراتی شناخته می شود:

واردات انواع کانکتور و سوکت

کانکتور و سوکت از ارکان اصلی تجهیزات مخابراتی والکترونیکی هستند که برای صنایع مخابرات و الکترونیک کشور نیاز اساسی محسوب می شوند. شرکت بای بست الکترونیک با دو دهه تجربه و شناخت و همکاری نزدیک با برترین تولید کنندگان کانکتور و اتصالات الکترونیکی و با مدیریت دفاتر استعلام و خرید مستقیم در کشورهای خارجی به ویژه کشور چین قادر است هر نوع کانکتور و اتصالات خاص را مستقیما از برندهای معتبر مانند هوبر سانر (Hubber Suhner) و آی تی تی (ITT) تهیه نماید و با کمترین قیمت و بهترین ضمانت به دست مشتریان برساند. جهت خرید کانکتور های موجود می توانید به بخش خرید آنلاین کانکتور مراجعه نمایید و یا در صورت موجود نبودن محصول به بخش ثبت سفارش واردات مراجعه نمایید و سفارش خرید از خارج را استارت بزنید تا در سریعترین زمان ممکن مایحتاج شما از کشورهای خارجی خریداری شود و به شما تحویل گردد. برای آشنایی بیشتر با کانکتورها و مسایل مربوط به واردات آنها، مطالعه مطلب واردات کانکتور پیشنهاد میگردد.

واردات انواع آی سی (IC)

برای خرید هر نوع آی سی اورجینال میتوانید ابتدا به فروشگاه آنلاین بای بست و بخش خرید آنلاین آی سی مراجعه نمایید و در صورت موجود نبودن آی سی مورد نظرتان به بخش ثبت سفارش واردات وارد شوید و مشخصات آی سی های مورد نیاز خود را به همراه تعداد و سایر مشخصات، ثبت نمایید و به محض آماده شدن جواب استعلام، پیش فاکتور برای شما صادر خواهد شد و از طریق اس ام اس و پنل کاربری برایتان ارسال می شود. تا در صورت تمایل با تایید پیش فاکتور توسط شما، دفاتر ما نسبت به خرید آی سی از خارج اقدام نمایند. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه آی سی ها و نکات مربوط به واردات آی سی، مطالعه مطلب واردات آی سی پیشنهاد میگردد.

واردات ماژول های الکترونیکی

روز به روز با پیچیده تر شدن محصولات و کامپوننت های الکترونیکی، و سخت تر شدن پشتیبانی، توسعه و عیب یابی، نیاز به بازنگری در طراحی وسایل الکترونیکی با دید مهندسی تمیز تر بیشتر پررنگ می شود.برای این منظور ماژولار شدن طراحی و کاهش وابستگی کامپوننت های الکترونیکی به هم امری ضروریست که سبب شده ماژولهای الکترونیکی روز به روز بیشتر و پر کاربرد تر طراحی شوند. جهت خرید هر نوع ماژول الکترونیکی می توانید به بخش فروشگاه سایت بای بست مراجعه نمایید و از بخش خرید آنلاین ماژول الکترونیکی ماژولهای مورد نیاز خود را به صورت آنلاین با بهترین قیمت و ضمانت خریداری نمایید یا در صورت موجود نبودن و یا نیاز به تعداد بالا و یا خاص و نایاب بودن نوع ماژول درخواستی از طریق بخش ثبت سفارش واردات قطعات الکترونیک نسبت به ثبت درخواست خرید از خارج ماژل الکترونیکی مورد نیازتان اقدام نمایید تا در کوتاهترین زمان و با مناسبترین قیمت دقیقا همان ماژولی که مد نظرتان بوده است مستقیما خریداری شود و به شما تحویل گردد. به مظور شناخت و درک بهتر نیاز به طراحی و استفاده از ماژولهای الکترونیکی نکات مربوط به واردات آن ها، مطالعه مطلب واردات ماژول الکترونیکی پیشنهاد می شود.

واردات تجهیزات شبکه و مخابرات

برای خرید تجهیزات شبکه نظیر انواع سوییچ، تجهیزات روتینگ و غیره می توانید از دو طریق اقدام نمایید. اول بخش خرید آنلاین تجهیزات شبکه در فروشگاه آنلاین سایت بای بست را مشاهده نمایید و در صورت موجود بودن تجهیزات شبکه مورد نیازتان، خرید خود را به صورت آنلاین انجام دهید. در صورت موجود نبودن تجهیزات مورد نیازتان یا خاص بودن آن و یا پرت بودن قیمت در بازار ایران، می توانید از طریق بخش ثبت سفارش واردات قطعات الکترونیک نسبت به ارسال مشخصات تجهیزات شبکه مورد نیازتان اقدام نمایید تا از طرف بای بست برای شما استعلام از کشورهای خارجی گرفته شود و گزینه های ممکن از منظر همان مدل یا مدلهای مشابه و قیمت هر گزینه از طریق پیش فاکتور برایتان اس ام اس گردد و پس از آن از طریق پنل کاربری میتوانید برای تایید و خرید قطعی دستور فرمایید. در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در حوزه واردات تجهیزات شبکه و اینکه چطور دسته بندی می شوند و چه مشکلات و چالشهایی در تامین و واردات آنها وجود دارد، مطلب واردات تجهیزات شبکه را مطالعه نمایید.

واردات انواع فن و خنک کننده

بای بست الکترونیک با بسیاری از کارخانه های سازنده فن در کشور چین همکاری مستقیم و دیرینه دارد از این رو بهترین فن ها از لحاظ کارایی و قیمت را برایتان تامین میکند. برای خرید فن به قروشگاه سایت ما و بخش خرید آنلاین انواع فن مراجعه نمایید و مشخصات و ابعاد فن های موجود را مشاهده و بررسی نمایید و در صورت رضایت آن را به سبد خرید اضافه کنید و به صورت آنلاین خرید فن مورد نیازتان را انجام دهید. اما اگر به هر دلیلی فن های موجود با کار شما نیامد می توانید هر برند و هر مدل فنی را که مد نظرتان هست (از فن کامپیوتر و فن ماینر گرفته تا فن های صنعتی و خاص) با ثبت مشخصات و توضیحات محصول در بخش ثبت سفارش واردات قطعات الکترونیک درخواست دهید تا پس از استعلام و صدور پیش فاکتور در صورت تایید شما، فن مورد نظرتان را با ضمانت اصالت و بهترین قیمت، برایتان خریداری کنیم و تحویلتان دهیم. برای اطلاعات بیشتر در مورد انواع فن و نکات مهم برای دقت در انتخاب و خرید فن و مشکلات و چالشهای موجود در تامین و واردات آن، مطلب واردات فن را مطالعه نمایید.

واردات خازن

بای بست الکترونیک با بسیاری از کارخانه های سازنده قطعات الکترونیک و همینطور تولید کنندگان خازن در کشورهای صنعتی مانند چین و آمریکا همکاری مستقیم و دیرینه دارد و به عنوان خبره ترین و راه بلدترین تامین کننده قطعات الکترونیک در بازار الکترونیک ایران شناخته می شود. اگر قصد خرید خازن های خاص و نایاب را دارید و یا تامین کنندگان دیگر از تامین قطعات موردنیاز شما به دلیل مشکلات ناشی از نوسانات بازار ارز و تحریمها عاجز شده اند، کار را به ما بسپارید. برای خرید خازن به بخش خرید آنلاین خازن مراجعه نمایید و خازن های مورد نیازتان را به سبد خرید اضافه کنید و به راحتی خرید آنلاین خازن را انجام دهید. اما اگر خازنی را که به دنبال آن هستید پیدا نکردید و یا موجودی فروشگاه برای نیاز شما کافی نبود، با ثبت مشخصات و توضیحات محصول در بخش ثبت سفارش واردات قطعات الکترونیک درخواست دهید تا پس از استعلام و صدور پیش فاکتور در صورت تایید شما، خازن های درخواستی را با ضمانت اصالت و با بهترین قیمت، برایتان خریداری کنیم و در اسرع وقت تحویلتان دهیم. برای مطالعه بیشتر در مورد خازن و نکات مهم برای دقت در انتخاب و خرید خازن و مشکلات موجود در تامین و واردات خازن، مطلب واردات خازن را مطالعه کنید.

واردات دیود

در شرایط کنونی کشور، تحریمهای سخت از یک طرف و رشد نیاز صنعت داخلی به قطعات الکترونیکی سبب شده تا اهمیت تامین و واردات دیود ها بیش از پیش پر رنگ و حیاتی شود. کمیاب بودن بسیاری از پارت نامبر ها در داخل از یک طرف و دشواری خرید آن از بازار جهانی از سوی دیگر از جمله مشکلات تامین دیودها محسوب می شوند. از این رو نقش شرکتهای بازرگانی معتبر و خبره در زمینه تامین قطعات و دیودها نیز بیش از پیش اهمیت پیدا کرده است. شرکت ما خرید از خارج انواع دیودهای با کیفیت و کارشناسی شده را با بهترین قیمت و زمان تحویل به ثمر می رساند. برای خرید دیودهای موجود در فروشگاه به بخش خرید آنلاین دیود رجوع نمایید و خرید دیود را به صورت آنلاین انجام دهید و در صورت موجود نبودن دیود مورد نظرتان و یا خاص بودن آن به بخش سفارش خارجی قطعات الکترونیک بروید و درخواست خرید از خارج و شرایط قطعه درخواستی را ثبت کنید و ادامه کار را به ما بسپارید تا دیودهای درخواستیتان را با قیمت مناسب و ضمانت اصالت، برای شما عزیزان تامین کنیم. برای مطالعه بیشتر در مورد اهمیت تامین دیود برای صنایع و مشکلات موجود در تامین و واردات دیودها، مطلب واردات دیود را مطالعه کنید.

با ثبت سفارش واردات در سایت بای بست الکترونیک از امکانات سفارشی پنل مشتریان بهره مند شوید و تمام مراحل استعلام، پیش فاکتور، تایید و پرداخت، ثبت خرید از خارج، حمل، و گمرک و تحویل را نظارت و مدیریت نمایید و از تخفیفات ویژه بهره مند شوید.