واردات قطعات الکترونیک

بای بست الکترونیک

با وابستگی زیاد صنایع اعم از پزشکی، مخابراتی و غیره به الکترونیک، روند خرید از خارج قطعه و دقت در انتخاب شرکت بازرگانی وارد کننده قطعات الکترونیک، از اهمیت ویژه ای برخوردار است. به ویژه در روند خرید قطعات الکترونیک کمیاب و خاص از خارج، حضور زنجیره ی واسطه ها  و دلالان، سبب ایجاد سربار در هزینه و زمان تحویل می شود و از طرفی اعتبار سنجی و پیگیری نقایص قطعات تحویلی، وارد پروسه پیچیده و غیر قابل جبرانی می شود. در ادامه به بررسی چالش ها و موانع پیش روی صنایع و تولید کنندگان حوزه الکترونیک در امر واردات قطعات الکترونیک و راهکار های منحصر به فرد پیاده سازی شده توسط شرکت بای بست می پردازیم که این راهکارها منجر به طراحی بستر آنلاین ثبت  سفارش واردات قطعات الکترونیک گردیده است. امکانات ویژه و پنل کاربری بای بست به گونه ای طراحی و پیاده سازی شده است که سفارش گذاران قادرند از صفر تا صد مراحل خرید خارجی قطعات الکترونیکی را رصد و مدیریت نمایند.

واردات قطعات الکترونیک

واردات مستقیم قطعات الکترونیک

دنیای پیرامون ما به سرعت در حال تغییر است، که این تغییرات معلول تکنولوژی ها و فناوری هاییست که عمدتا وابسته به قطعات و ادوات الکترونیک هستند. رشد روز افزون و غیر قابل انکار تکنولوژی و روی کار آمدن فناوری های جدید از یک سو و اهمیت همگام بودن جامعه، با پیشرفت فناوریهای نوین از سوی دیگر، اهمیت تامین قطعات الکترونیک و چیپ های الکترونیکی را بیش از پیش پر رنگ نموده است.
از آنجایی که سرمایه گذاری برای تولید کلیه قطعات الکترونیک در داخل کشور به صرفه نبوده و پیچیدگی های فنی و تکنولوژیکی، برای تولید قطعات الکترونیک خاص، خارج از توان شرکت های تولید کننده قطعات الکترونیک داخل است، راه حل بهینه و به صرفه برای صنایع الکترونیک داخلی، واردات قطعات الکترونیک و مخابرات از خارج و کشورهای پیشرفته و صاحب تکنولوژی است.
در شرایط فعلی کشور، مشکلات عظیمی وجود دارد که تامین قطعات الکترونیک مورد نیاز صنایع داخلی را به چالش می کشاند. وجود تحریم های سنگین، عدم دسترسی صنایع و متخصصین داخلی به شرکت های تولید کننده قطعات الکترونیک مادر و سورس های معتبر جهانی، قیمت تمام شده غیر منصفانه در قبال واردات قطعات خاص و کمیاب، تحویل قطعات الکترونیک ناسالم و مشکل دار و غیره، تنها بخشی از مشکلات و موانع متخصصان در حوزه های وابسته به صنایع الکترونیک است.
شرکت بای بست الکترونیک با تکیه بر دانش و تجربه پانزده ساله خود در حوزه واردات قطعات الکترونیک اورجینال همواره حامی صنایع، تولیدکنندگان، شرکت ها و متخصصین این حوزه بوده است و با تامین قطعات الکترونیک اصلی برای اشخاص، صنایع، مراکز علمی و پژوهشی و انواع شرکت های صنعتی و تولیدی الکترونیکی و مخابراتی، به کشور خدمت نموده و با فراهم نمودن بستری بهینه و اتکا پذیر، چالش تامین قطعات الکترونیک از منابع معتبر را به امری آسان تبدیل نموده است که در ادامه به معرفی و بررسی اجزای کلیدی این بستر می پردازیم.

اجزای کلیدی واردات قطعات الکترونیک:

بستر واردات قطعات الکترونیک، از بازیگران و اجزایی تشکیل شده است که بر اساس نقش آنها را به 3 دسته کلی تقسیم بندی می کنیم: تامین کنندگان قطعات الکترونیک، تولید کنندگان قطعات الکترونیک و بخش ارسال و تحویل قطعات الکترونیک، که چگونگی چیدمان، انتخاب و به کار گیری هر یک از این اجزا، تاثیر مستقیم در قیمت تمام شده، نحوه ضمانت و پاسخگویی، و زمان تحویل دارد. که در ادامه هر یک از این اجزا را مورد بررسی قرار می دهیم.

تامین کنندگان قطعات الکترونیک:

در بستر واردات قطعات الکترونیک، تامین کننده به شرکتی اطلاق می شود که توسط متقاضی واردات قطعه یا همان مشتری، مسوولیت خرید لیستی از قطعات الکترونیک به آن شرکت سپرده می شود. چندین تامین کننده قطعات الکترونیک، ممکن است در روند واردات ایفای نقش کنند که مشتری، فقط اولین تامین کننده را می شناسد و مسولیت خرید و تحویل قطعه را به او واگذار می کند، ولی ممکن است، خود او نیز مسولیت خرید و تحویل قطعات الکترونیک را به تامین کننده دیگری واگذار می کند که این روند می تواند تا چندین مرحله، در هر دو کشور مبدا و مقصد، به صورت سلسله مراتبی ادامه داشته باشد. به تامین کنندگان میانی، تامین کنندگان واسط نیز گفته می شود که هر چه تعداد آنها در فرایند واردات بیشتر شود، بستر واردات قطعات الکترونیک، بیشتر به سمت نا کارامدی و اتکاناپذیری میل می کند. نمونه ای از مشکلاتی که با افزایش واسطه ها به وجود می آید عبارت است از:

 • روند پیگیری سفارش قطعات الکترونیک سخت و غیر شفاف می شود
 • زمان تحویل قطعات الکترونیک افزایش می یابد
 • خطای تخمین زمان تحویل قطعات افزایش می یابد
 • پاسخگویی در قبال قطعات الکترونیکی معیوب و مشکل دار کاهش می یابد
 • خلف وعده های تامین کننده اولیه قطعات الکترونیک افزایش می یابد
 • احتمال خرید قطعه الکترونیک اشتباه افزایش می یابد
 • احتمال تحویل قطعات الکترونیکی تقلبی و رفرش افزایش می یابد
 • هزینه تمام شده قطعات الکترونیک افزایش می یابد

تولید کنندگان قطعات الکترونیک:

همان شرکت تولید کننده قطعات الکترونیک است، که تامین کننده نهایی، بخشی از قطعات لیست سفارش مشتری را از آن شرکت خریداری می نماید. نقش تولید کننده در بستر واردات قطعه الکترونیکی بسیار اهمیت دارد چرا که اگر قطعه از تولیدکننده نا معتبر خریداری شود احتمال نارضایتی مشتری بالا می رود و پاسخگویی و ضمانت دچار مشکل می شود. پارامتر تعداد تامین کنندگان واسط در بستر خرید قطعه از خارج، در چگونگی و کیفیت دسترسی و گزینش تولید کننده قطعات الکترونیک، تاثیر بسیار دارد. بدین معنی که هر چه تامین کننده اولیه (گیرنده سفارش از مشتری)، امکان خرید بی واسطه تری داشته باشد نظارتش بر تولید کننده و روند خرید بیشتر و قابل کنترل تر خواهد شد و بر عکس، هر چه تعداد واسطه ها در مسیر، از تامین کننده اولیه قطعات الکترونیک، تا تولید کننده قطعات الکترونیک، بیشتر شود، تامین کننده اولیه در فرایند خرید و نظارت بی اختیار تر و بلاتکلیف تر خواهد بود.

حمل و نقل قطعات الکترونیک:

روش های حمل و نقل و تحویل قطعه الکترونیکی، نقش بسزایی در تعیین قیمت و زمان تحویل ایفا میکند، علاوه بر این به دلیل حساسیت بالای قطعات الکترونیک، چگونگی بسته بندی و حمل آن بسیار مهم بوده چرا که ممکن است قطعات آسیب ببینند و کارایی مورد انتظار را از دست بدهند. لازم به توضیح است که وجود واسطه ها با ایجاد مشکل در پیش بینی زمان خرید، تاثیر منفی در زمان و قیمت حمل قطعات، می گذارد. به عنوان مثال، وقتی قابل پیش بینی نباشد که چه تعداد از سفارشات، به زمان بندی حمل بعدی می رسند، فرستنده بلاتکلیف می شود که آیا منتظر رسیدن سفارشات در آستانه خرید، بماند یا اینکه همان قطعاتی که تا کنون به دستش رسیده را با اینکه حجمشان کم است، ارسال کند.

واردات بی واسطه قطعات الکترونیک:

مجموعه بای بست الکترونیک با شعب فعال و توزیع شده در کشورهای چین و هنگ کنگ از مدل ارتباط مستقیم و بدون واسطه با سورس ها و شرکت های تولید کننده قطعات الکترونیک بهره می برد و با ایجاد بستر واردات مستقیم قطعات الکترونیک، بین خریداران و تولیدکنندگان توانسته کیفیت خدمات خود را به بالاترین سطح برساند که بخشی از این خدمات به شرح زیر می باشد:

 • ارائه مشاوره فنی و تخصصی در زمینه واردات قطعات الکترونیک
 • دسترسی به تولید کنندگان معتبر قطعات الکترونیک
 • نظارت بر صحت و اصالت قطعات الکترونیک خریداری شده
 • پیگیری تولیدکنندگان قطعات الکترونیک
 • خطای کم در تخمین زمان تحویل
 • پیگیری مشکلات قطعات الکترونیک تحویل داده شده
 • امکان مرجوعی قطعات الکترونیک با ارائه تست ریپورت
 • سازماندهی بهینه حمل و نقل در راستای کمینه شدن هزینه ها
 • حذف هزینه های مربوط به واسطه ها در مسیر تامین قطعات الکترونیک
 • امکان تعریف End User و Application برای قطعات حساس
 • واردات قطعات الکترونیک اورجینال همراه با شناسه و هولوگرام

با ثبت سفارش واردات  در سایت بای بست الکترونیک از امکانات سفارشی پنل مشتریان بهره مند شوید و تمام مراحل استعلام، پیش فاکتور، تایید و پرداخت، ثبت خرید از خارج، حمل، و گمرک و تحویل را نظارت و مدیریت نمایید و از تخفیفات ویژه بهره مند شوید.