• 00,00نرخ حواله دلار
    0000/0/00
  • نرخ حواله یوان00,00
    0000/0/00

ترانزیستور ترایاک Q4010LT

ترانزیستور ترایاک Q4010LT

شماره فنی: Q4010LT

ناموجود

China Market

+
-
بدون قیمت

شرح محصول ترانزیستور ترایاک مدل Q4010LT

ترانزیستور قطعه‌ای است که تمامی توسعه دهندگان دستگاه‌های الکترونیکی به ارزش بالای آن شناخت دارند. در بازار نیز ترانزیستورهای متنوعی قابل خریداری هستند و مدل‌های مختلف برای کاربرد خاصی استفاده می‌شوند. یکی از محبوب‌ترین و جالب‌ترین سری‌های ترانزیستور، ترایاک می‌باشد که به شیوه منحصر به فردی کار می‌کند. ترانزیستورهای ترایاک مانند دیود جریانی یک طرفه دارد. یعنی بارهای الکتریکی از ست پایه کاتد به آند حرکت خواهند کرد. به همین دلیل در دستگاه‌های مدار AC قابل استفاده هستند. اگر شما هم به چنین قطعه‌ای نیاز دارید، ترانزیستور ترایاک مدل Q4010LT مناسب شماست.

این محصول توسط یکی از برندهای مشهور دنیای الکترونیک یعنی تیکور ساخته شده و قابلیت‌های بسیاری خوبی دارد. به همین دلیل با خرید محصول به تمامی قابلیت‌هایی که از یک ترانزیستور ترایاک انتظار می‌رود دست خواهید یافت. همچنین شرکت سازنده قیمت مناسبی روی این ترانزیستور خوش ساخت قرار داده تا بتواند تاثیر مثبتی روی هزینه پروژه‌ها بگذارد. اگر شما هم بودجه کمی برای توسعه پروژه خود در نظر گرفته‌اید، با خیالی آسوده ترانزیستور ترایاک برند تیکور را سفارش دهید.

مزایا و مشخصات فنی ترانزیستور ترایاک مدل Q4010LT

توسعه دهندگان با خرید محصول به یک امتیاز بسیار بزرگ دست می‌یابند که به کیفیت ساخت مربوط می‌شود. این قطعه تمامی تست‌های الکترونیکی را پاس کرده و تمامی استانداردهای لازم را دارد. به همین دلیل یکی از مهم‌ترین نشان‌های استاندارد دنیای الکترونیک یعنی RoHS روی محصول درج شده است. با وجود این استاندارد دیگر عملکرد بهینه ترانزیستور تضمین شده و قطعه با ورود به دستگاه‌های مختلف مشکلاتی مانند نویز و افت ولتاژ را به وجود نخواهد آورد.

این سری از ترانزیستورهای ترایاک برند تیکور دارای جریان ارسالی لحظه‌ای 10 آمپر است. همچنین توسعه دهندگان برای دسترسی به این میزان جریان باید دمای کار قطعه را روی 80 درجه سانتیگراد تنظیم کنند. ترانزیستور ترایاک مدل Q4010LT در هر نیم حلقه سیگنال‌های بردارهای سینوسی روی برد، فرکانس 60 هرتزی دارد. تاخیر آن نیز در جریان استاندارد نیز حدود 41 میلی ثانیه می‌شود.

کاربردهای محصول

از آنجایی که ترانزیستورهای ترایاک در مدارهای فازی AC کار می‌کنند، در پروژه‌های خاصی قابل استفاده هستند. همچنین این قطعات بیشتر در پروژه‌های با سوئیچینگ سریع و با کنترل فاز کاربرد دارند. برای مثال می‌توانید گرمکن‌های قابل تنظیم را با کمک ترانزیستورهای ترایاک بسازید.

نکات مربوط به نصب و شرایط کار قطعه

برای نصب ترانزیستور ترایاک می‌توانید از بِرِد بُردها یا مدارهای چاپی مخصوص استفاده کنید. البته لحیم کاری روی مدارهای چاپی باید به گونه‌ای انجام شود تا قطعه پس از نصب مشکل اتصال کوتاه پیدا نکند. همچنین برای فضای کار قطعه باید در دمای منفی 40 تا مثبت 150 درجه سانتیگراد باشد.

خرید آنلاین ساده از سایت بای بست الکترونیک

ترانزیستور ترایاک مدل Q4010LT را تنها با چند کلیک می‌توانید از سایت بای بست الکترونیک خریداری کنید. مراحل خرید از همین صفحه شروع شده و می‌توانید روش ارسال و پرداخت را کاملا با توجه به سلیقه خود انتخاب نمایید. همچنین در صورتی که قطعه معیوب باشد، می‌توانید از تیم پشتیبانی کمک بگیرید.

نظرتان را برای ترانزیستور ترایاک Q4010LT بنویسید!

ثبت نظر

محصولات مشابه ترانزیستور ترایاک Q4010LT