شماره تماس فروشگاه

021-44292020
VQ1000J
VQ1000J

VQ1000J

5.0 (12) 0

شرح محصول ترانزیستور ماسفت مدل VQ1000J

گر بخواهیم که راجع به مهم‌ترین قطعات در دنیای الکترونیک صحبت کنیم، باید ترانزیستورها را در اولویت قرار دهیم. بدون شک ترانزیستورها جزو مهم‌ترین قطعات در دنیای الکترونیک هستند که در بیشتر دستگاه‌های اطرافمان حضور دارند. همچنین این قطعه در مدل‌های مختلف تولید شده تا بتواند قابلیت‌های لازم را به توسعه دهندگان ارائه دهد. یکی از مهم‌ترین ترانزیستورهایی که کاربردهای ارزشمندی در دستگاه‌های سوئیچینگ سریع دارد، ترانزیستورهای مسافت هستند. ترانزیستور ماسفت مدل VQ1000J نیز در این دسته قرار گرفته می‌تواند کاربردهای منحصر به فردی داشته باشد.
محصول یک ترانزیستور ماسفت است که بیشتر در دستگاه‌های سبک باید استفاده شود؛ زیرا مشخصات فنی بسیار قدرتمندی ندارد. شرکت سازنده نیز سعی کرده قطعه را به گونه‌ای توسعه دهد که محصول برای توسعه دهندگان مبتدی مناسب باشد. همچنین قطعه استانداردهای مانند RoHS را به دلیل لول کاری خود در کارنامه ندارد. اما خوشبختانه قطعه با کیفیت قابل قبولی ساخته شده و می‌تواند با سایر قطعات الکترونیکی موجود روی بردها کار کند.

مزایا و مشخصات فنی ترانزیستور ماسفت مدل VQ1000J

اصلی‌ترین مزیت‌های محصول به بخش طراحی ساخت مربوط می‌شود که امتیازهایی مخصوص توسعه دهندگان مبتدی دارد. این قطعه برای نصب روی بردهای الکترونیکی از روش Through Hole استفاده می‌کند. یعنی پایه‌های قطعه روی سوراخ‌‌های مختلف قابل نصب است.
 به عنوان مثال، می‌توان آی سی را به راحتی روی مدارهای چاپی لحیم کاری کرد. البته که لحیم کاری روی پایه‌های ترانزیستور باید با دقت بیشتری انجام شود؛ زیرا قطعه به طور کلی ابعاد بزرگی ندارد. این قطعه به طور کلی 19.3 در 7.11 میلیمتر عرض و حدود 5 میلیمتر ارتفاع دارد. به همین دلیل باید لحیم کاری را با دقت بیشتری انجام دهید تا در انتها به مشکل اتصال کوتاه برخورد نکنید.
البته که ابعاد بسیار ناچیز ترانزیستور ماسفت مدل VQ1000J به توسعه دهندگان کمک بزرگی خواهد کرد؛ زیرا با وجود چنین سایز کوچکی قطعه روی برد فضای زیادی را اشغال نخواهد کرد. همچنین به لطف اندازه کوچک قطعه می‌توانید دستگاهی با ابعادی بسیار کوچک‌تر از قبل توسعه دهید.
جالب است بدانید که پایه‌های قطعه توانایی نصب روی بِرد بٌرد را نیز دارد. با وجود چنین قابلیتی به راحتی می‌توان ترانزیستور را روی بردهای آموزشی قرار داده و با سیم جامپر به سایر قسمت‌های دستگاه متصل کرد. همچنین این قابلیت توسعه دهنده را دردسرهای مربوط به لحیم کاری دور نگاه می‌دارد.
این محصول جزو ترانزیستورهای ماسفت قدرتمند موجود در بازار نیست، به همین دلیل نباید انتظار عملکرد زیادی را از آن داشته باشید. قطعه در حداکثر فشار کار می‌تواند اختلاف پتانسیل 60 ولتی را تحمل کند. همچنین نباید جریان عبوری قطعه بیشتر از 0.225 آمپر شود.

خرید آنلاین از بای بست الکترونیک

ترانزیستور ماسفت مدل VQ1000J را از سایت بای بست الکترونیک در کمترین زمان ممکن خریداری کنید. با انجام این کار بدون تلف کردن وقت در ترافیک و مراجعه حضوری به بازار قطعه در زمان کمی به درب منزلتان ارسال می‌شود. همچنین مشتریان عزیز امکان ثبت سفارش از سراسر کشور را خواهند داشت.

ثبت نظر یا سوال

به این محصول امتیاز دهید

مشخصات خرید

ناموجود

قیمت بر اساس تعداد:

  • + 1 عدد
    96,074 تومان
96,074 تومان

شماره تماس فروشگاه: 44292020-021