شماره تماس فروشگاه

021-44292020
ترانزیستور RT1N14HU
ترانزیستور RT1N14HU

ترانزیستور RT1N14HU

5.0 (6) 0

شرح محصول ترانزیستور ماسفت مدل RT1N14HU(NJ)

اهمیت ترانزیستورها در دنیای الکترونیک بر هیچکس پوشیده نیست؛ زیرا این قطعات در دستگاه‌های زیادی دیده می‌شوند. همچنین ترانزیستورها مدل‌ها و عملکردهای متفاوتی دارند تا بتوانند به انواع دستگاه‌های مختلف ورود پیدا کنند. به همین دلیل می‌توان ترانزیستورهای خاصی مانند ماسفت را در بازار دید. این دسته از ترانزیستورها به دلیل ساختار نیمه هادی خود می‌توانند در دستگاه‌های سوئیچینگ سریع کار کنند. همچنین برخی از ترانزیستورهای ماسفت با ویژگی‌های منحصر به فردی ساخته می‌شوند. اگر شما هم به دنبال یک ترانزیستور ماسفت با قابلیت‌های خاص هستید، ترانزیستور ماسفت مدل RT1N14HU(NJ) را به هیچ عنوان از دست ندهید.
این محصول یک ترانزیستور ماسفت از نوع NPN است که همراه با دو مقاومت داخلی عرضه می‌شود. همچنین قطعه از نظر ظاهری تفاوت‌های زیادی با سایر ترانزیستورهای ماسفت دارد. البته که به دلیل وجود چنین قابلیت‌ها و سبک طراحی خاصی، ترانزیستور برای پروژه‌های مدارات سوئیچینگ، مدارهای تبدیل، اینترفیس‌ها و درایورها مناسب‌تر خواهد بود.

مزایا و مشخصات فنی ترانزیستور ماسفت مدل RT1N14HU(NJ)

اولین نکته‌ای راجع به محصول می‌توان گفت، طراحی خاص پایه‌های کالکتور، بیس و امیتر است. این ترانزیستور یک بدنه مستطیلی دارد که پایه‌های امیتر و بیس در یک سمت و پایه کالکتور در طرف دیگر آن قرار گرفته‌اند. به همین دلیل باید به محل نصب و مسیر روی برد برای استفاده از این قطعه دقت کرد. البته که پایه‌ها ظاهری کاملا معمولی دارند روی مدارهای چاپی و بِرِد بٌرد قابل استفاده هستند. همچنین پایه‌ها با نیکل آبکاری شده‌اند تا قدرت اتصال به بیشترین مقدار ممکن برسد. ناگفته نماند که قطعه ابعاد بسیار ناچیزی دارد و پس از نصب فقط 1.1 میلیمتر به ضخامت برد اضافه خواهد کرد.
اما مزیت اصلی که محصول را از سایر ترانزیستورهای ماسفت موجود در بازار متمایز می‌کند، دو ترانزیستور داخلی هستند. در داخل این ترانزیستور دو مقاومت 10 و 4.7 کیلو اهمی وجود دارد که طبق سیستم بایاس (Bias) کار می‌کنند. به همین دلیل نیز عملکرد ترانزیستور ماسفت مدل RT1N14HU(NJ) تقویت شده و جزو ترانزیستورهای خاص محسوب می‌شود.

عملکرد محصول در بردهای الکترونیکی

به طور کلی قطعه در بردهای الکترونیکی عملکرد خوبی از خود نشان می‌دهد. در مسیر کلکتور به بیس ترانزیستور ولتاژ 50 ولت وجود دارد. همچنین اختلاف پتانسیل در مسیر امیتر به بیس طبق گفته‌های شرکت سازنده حدود 10 ولت است. ناگفته نماند که در مسیر کلکتور به امیتر نیز همان ولتاژ 50 ولتی در اختیار توسعه دهنده خواهد بود.
اگر قطعه در شرایط استاندارد (دمای 25 درجه سانتیگراد) شروع به کار کند، توان 150 میلی واتی را از خود نشان می‌دهد. البته باز هم قطعه قابلیت کار در دمای 55- تا 150+ درجه سانتیگراد را خواهد داشت. جهت نصب و لحیم کاری نیز پایه‌ها به راحتی دمایی بیش از 150 درجه سانتیگراد را تحمل می‌کنند.

خرید آنلاین از بای بست الکترونیک

ترانزیستور ماسفت مدل RT1N14HU(NJ) را می‎توانید از همین صفحه سفارش دهید و در درب منزل خود تحویل بگیرید. همچنین اگر قطعه موجود نیست و نیاز به خرید عمده دارید، می‌توانید از همکاران ما در بخش تامین قطعات سایت بای بست الکترونیک کمک بگیرید.

ثبت نظر یا سوال

به این محصول امتیاز دهید

مشخصات خرید

ناموجود
بدون قیمت

شماره تماس فروشگاه: 44292020-021