شماره تماس فروشگاه

021-44292020
ترانزیستور-ماسفت FQA140N10
ترانزیستور-ماسفت FQA140N10

ترانزیستور-ماسفت FQA140N10

5.0 (11) 0

شرح محصول ترانزیستور ماسفت مدل FQA140N10

بدون شک ترانزیستورها جزو پرکاربردترین قطعات در دستگاه‌های الکترونیکی هستند و انواع مختلفی دارند. یکی از ترانزیستورهای ارشمند که بیشتر در دستگاه‌های سوئیچینگ سریع استفاده می‌شود، ترانزیستورهای ماسفت هستند که با شیوه خاصی تولید می‌شوند. این نوع ترانزیستور دارای سه پایه گیت، سورس و درین بوده که هر یک اختلاف پتانسیل خاصی دارند. اگر شما هم به دنبال چنین ترانزیستوری هستید، می‌توانید از ترانزیستور ماسفت مدل FQA140N10 کمک بگیرید.

این محصول یک ترانزیستور ماسفت با مشخصات فنی در سطح متوسط است که می‌تواند در دستگاه‌های مختلف مورد استفاده قرار بگیرد. همچنین توانایی محصول نسبتا مناسب بوده و قطعا پاسخگوی نیازهای مشتریان خواهد بود. البته به گفته شرکت سازنده، این ترانزیستور برای پروژه‌هایی مانند آمپلی فایرهای صوتی، منبع تغذیه دارای حالت سوئیچ، موتورهای DC، درایورهای کنترل موتور و پروژه‌های دارای سوئیچینگ با مقدار دهی قدرت توصیه می‌شود. البته برای دسترسی به امتیازات محصول و نصب آن در چنین پروژه‌هایی نیازی نیست که هزینه زیادی صرف کنید.

مزایا و مشخصات فنی ترانزیستور ماسفت مدل FQA140N10

تکنولوژی‌های استفاده شده برای تولید محصول امتیازات بسیار ارزشمندی را برای این قطعه الکترونیکی به همراه داشته است. شرکت سازنده فناوری DMOS را برای ساخت قطعه استفاده کرده که روی مشخصات فنی و عملکرد محصول تاثیر مثبتی می‌گذارد. همچنین تاثیر اصلی این تکنولوژی روی کاهش مقاومت داخلی قطعه بوده که عملا راندمان ترانزیستور را به طور شگفت انگیزی افزایش می‌دهد.

از دیگر مزایای محصول که به راحتی بیشتر مصرف کننده مربوط است، طراحی پایه بوده که سختی کار نصب را کمتر می‌کند. پایه‌های پین‌های ساده بلندی هستند که با نیکل آبکاری شده‌اند. به دلیل آبکاری پایه‌ها اتصال قطعه با برد بهتر شده و مقاومت در این قسمت به کمترین میزان ممکن می‌رسد. همچنین می‌توان پایه‌های ترانزیستور ماسفت مدل FQA140N10 را روی مدارهای چاپی به راحتی لحیم کاری کرد. البته امکان استفاده از بِرد بٌرد برای نصب قطعه وجود دارد.

مشخصات کاری قطعه

هر یک از پایه‌های محصول دارای ولتاژ و جریان مشخصی است، اما به طور کلیه ترانزیستور در حالت عادی با جریان 140 آمپری و ولتاژ 100 ولت، در مسیر پایه درین به سورس مقاومت 10 میلی اهمی دارد. همچنین با اختلاف پتانسیل 10 ولتی مسیر گیت به سورس، جریان پایه درین به 70 آمپر می‌رسد.

در دمای استاندارد ( 25 درجه سانتیگراد ) حداقل اتلاف انرژی وجود دارد و در صورت تغییر دما، به ازای هر درجه 2.5 وات از توان واقعی قطعه کم می‌شود. البته شرکت سازنده محصول تلاش کرده تا توانایی تحمل حرارت قطعه را به 175 درجه سانتیگراد برساند.

خرید آنلاین انواع ترانزیستور

ترانزیستور ماسفت مدل FQA140N10 را از همین صفحه سایت بای بست الکترونیک سفارش دهید تا به مزایای یک خرید آنلاین منحصر به فرد برسید. سایت بای بست الکترونیک به شما این امکان را می‌‌دهد تا روش ارسال و پرداخت را با توجه به نیاز خود انتخاب کنید. همچنین تمامی محصولات را از نظر سلامت و کارایی صحیح تضمین کرده‌ایم تا هیچ نگرانی خاصی بابت این موضوع نداشته باشید.

ثبت نظر یا سوال

به این محصول امتیاز دهید

مشخصات خرید

ناموجود
بدون قیمت

شماره تماس فروشگاه: 44292020-021