شماره تماس فروشگاه

021-44292020
دیود 1N5408G(DO-201AD)
دیود 1N5408G(DO-201AD)

دیود 1N5408G(DO-201AD)

5.0 (5) 0
  • شماره فنی قطعه:1N5408G
  • دسته بندی:دیود
  • توضیحات:

    3.0A GLASS PASSIVATED RECTIFIER

شرح محصول دیود 1N5408G

دیودها (Diode) یا یکسو کننده جریان جزو مهم‌ترین قطعاتی هستند که در بردهای الکترونیکی مورد استفاده قرار می‌گیرند. همانطور که از نام این قطعات پیداست، دیودها باعث می‌شوند که جریان فقط از یک مسیر عبور کند. به همین دلیل قطعاتی که به بازگشت جریان و حساس هستند، با استفاده از دیودها در امان می‌مانند. اگر شما هم چنین قطعاتی در بردهای الکترونیکی مورد نظرتان دارید و می‌خواهید جریان را یکسو کنید، از دیود 1N5408G کمک بگیرید.

این محصول یک دیود سیلیکونی ساده است که توسط برند اونسمی (Onsemi) تولید می‌شود. از آنجایی که قطعه از درب یک کارخانه معتبر بیرون می‌آید، کیفیت ساخت و عملکرد دقیقی دارد. همچنین محصول از نظر مشخصات فنی نیز در جایگاه مناسبی قرار می‌گیرد. ناگفته نماند که در ساخت قطعه از هالوژن استفاده نشده تا استاندارد ارزشمند RoHS برای مصرف کننده فراهم شود. با وجود چنین مشخصات فنی قابل قبول و استانداردهای معتبر قطعه گزینه خوبی برای خرید خواهد بود.

مزایا و مشخصات فنی دیود 1N5408G

با وجود اینکه قطعه مشخصات فنی قابل توجهی را ارائه می‌کند، ابعاد چندان بزرگی ندارد و در کمترین فضای ممکن نیز قابل استفاده است. به طور کلی قطعه مانند سایر دیودهای سیلیکونی موجود در بازار به صورت استوانه‌ای طراحی شده که دو پایه بلند دارد. این دو پایه دارای روکش نیکل هستند تا با بیشترین قدرت اتصال ممکن به بردهای الکترونیکی متصل شوند.

قطعه با توجه به پایه‌ها طول قطعه 9.5 میلیمتر شده که با برش پایه‌ها کمتر خواهد شد. بدنه استوانه‌ای قطعه قطر 5.3 میلیمتر دارد که رقم چندان بزرگی نیست. به همین دلیل با خیال آسوده دیود 1N5408G را خریداری کنید و در کوچک‌ترین بردهای الکترونیکی مورد استفاده قرار دهید. ناگفته نماند که قطعه فقط 0.03 انس وزن دارد و تغییر چندان در وزن دستگاه شما ایجاد نمی‌کند.

شرایط نصب و کار قطعه

پایه‌های قطعه به گونه‌ای طراحی شده که در شرایط گوناگونی قابل دسترسی است. برای مثال پایه‌های انعطاف‌پذیری هستند و در بِرد بٌرد به راحتی قرار می‌گیرند. حتی این قطعه را می‌توان به انواع مدارهای چاپی و حتی سیم‌های ساده نیز لحیم کاری کرد. البته باید توجه داشت که این قطعه باید در بازه دمایی بین 65- تا 150+ درجه سانتیگراد قرار بگیرد.  

ولتاژ و جریان رفت و برگشت

قطعه در مسیر رفت می‌تواند که از جریان 3 آمپری با ولتاژ 1 ولتی میزبانی میزبانی کند. همچنین در مسیر برگشت ولتاژ به 1000 ولت با جریان 10 یوتا آمپر تغییر خواهد کرد. ناگفته نماند که قطعه توانایی تحمل جریان تا 200 آمپر را نیز دارد.

خرید آنلاین و سریع از سایت بای بست الکترونیک

برای خرید دیود 1N5408G نیازی به رفتن به بازار یا مغازه‌های مختلف ندارید؛ زیرا از همین صفحه سایت بای بست الکترونیک می‌توانید این قطعه را خریداری کنید. همچنین هر کجای ایران که ساکن باشید، با روش‌های ارسال متنوع قطعه را در کمترین زمان ممکن به دستتان می‌رسانیم. 

 

 

ثبت نظر یا سوال

به این محصول امتیاز دهید

مشخصات خرید

ناموجود
بدون قیمت

شماره تماس فروشگاه: 44292020-021