شماره تماس فروشگاه

021-44292020
ماژول آلتراسونک سنجش مسافتsrf-04
ماژول آلتراسونک سنجش مسافتsrf-04

ماژول آلتراسونک سنجش مسافتsrf-04

5.0 (12) 0

محصول ماژول آلتراسونیک سنجش مسافتsrf-04

ماژول آلتراسونیک سنجش مسافتsrf-04 جزو ماژول‌های با کیفیت فاصله سنج محسوب می‌شود. این محصول با قیمت پایین خود به شما این قابلیت را می‌دهد تا با کمترین هزینه یک ماژول فاصله سنج ایده‌آل برای پروژه خود تهیه کنید. همانطور که از نام محصول پیداست، از سنسور آلتراسونیک در این ماژول برای سنج فاصله استفاده می‌شود. به همین دلیل ماژول با توجه به قیمت خود دقت بالایی داشته و گزینه خوبی برای پروژه‌های روباتیک به شمار می‌رود.

سازنده ماژول تلاش کرده تا یک محصول با کاربری آسان طراحی کند که هر کسی بتواند با آن کار کند. به همین دلیل نیازی نیست که دانش فنی بالایی برای استفاده از ماژول داشته باشید. برای استفاده از محصول کافیست تا 4 پین روی برد را به میکروکنترلر مورد نظر خود متصل کنید. اتصال به پین‌های ماژول تنها با لحیم کاری امکان پذیر است که با اندکی دقت می‌توانید این کار را به سادگی انجام دهید. همچنین برای استفاده و نصب ماژول به فضای زیادی نیاز ندارید. اگر در پروژه خود با کمبود فضا رو به رو هستید، خرید این محصول به شما توصیه می‌شود.

مزایا و مشخصات ماژول آلتراسونیک سنجش مسافتsrf-04

ستفاده از سنسور آلتراسونیک در این محصول باعث شده تا دقت کار افزایش پیدا کند. به همین دلیل استفاده از ماژول آلتراسونیک در پروژه‌های حساس توصیه می‌شود. با نصب این ماژول به بردهای آردوینو خواهید دید که به میزان قابل توجهی دقت و سرعت کار پروژه به طور چشمگیری بیشتر می‌شود. به طور مثال با استفاده از این محصول می‌توانید انواع سیستم امنیتی، ربات‌های مسیریاب، هوشمندسازی خانه‌ها و جاروبرقی‌های خودکار را طراحی کنید.

روی محصول 5 پین وجود دارد که باید 4 عدد از آن‌ها را برای شروع کار ماژول استفاده کرد. دو پین مخصوص اتصال برد به منبع تغذیه بوده و دو پین دیگر را باید به میکروکنترلر خود متصل کنید. توجه داشته باشید که این ماژول می‌تواند با انواع بردهای آردوینو کار کند.

ولتاژ کاری ماژول

این ماژول کم مصرف می‌تواند با یک منبع تغذیه DC 5 ولتی کار خود را آغاز کند. همچنین می‌توانید برای تامین برق ماژول از انواع باطری استفاده کنید. به همین دلیل ماژول آلتراسونیک سنجش مسافتsrf-04 به یک گزینه خوب برای ربات‌های کنترل ز راه دور تبدیل شده است. دقت کنید که جریان کاری ماژول 30 تا 50 میلی آمپر است و جریان‌های بیش از این مقدار به ماژول آسیب وارد می‌کند.

دقت سنسور

روی برد ماژول گیرنده و فرستنده امواج آلتراسونیک نصب شده که نباید هیچ مانعی رو به روی آن‌ها قرار بگیرد. این سنسورهای می‌تواند اجسام در فاصله 3 سانتیمتری تا 3 متری را تشخیص دهند. طبیعی است که سنسور در تشخیص اجسام خارج از این محدوده ضعیف عمل کند.

خرید ماژول به صورت آنلاین

اگر قصد خرید ماژول آلتراسونیک سنجش مسافتsrf-04 را دارید، می‌توانید از سایت بای بست الکترونیک برای خرید آنلاین کمک بگیرید. کافیست سفارش خود را از همین صفحه ثبت کنید تا همکاران ما نسبت به ارسال سفارش شما اقدام کنند.

ثبت نظر یا سوال

به این محصول امتیاز دهید

مشخصات خرید

ناموجود
بدون قیمت

شماره تماس فروشگاه: 44292020-021