شماره تماس فروشگاه

021-44273798
ماژول آلتراسونیک سنجش مسافت hr-sr04
ماژول آلتراسونیک سنجش مسافت hr-sr04

ماژول آلتراسونیک سنجش مسافت hr-sr04

5.0 (13) 0

محصول ماژول آلتراسونیک سنجش مسافت hr-sr04

با استفاده از سنسور ماژول آلتراسونیک سنجش مسافت hr-sr04 می‌توانید فاصله اجسام مختلف را اندازه گیری کنید. اگر در پروژه خود به چنین قابلیتی نیاز دارید، انتخاب این محصول گزینه بسیار مناسبی برای شما خواهد بود. با خرید این ماژول نیازی نیست که نگران قیمت باشید؛ زیرا سازنده تلاش کرده تا نهایت امکانات یک سنسور مسافت سنج را با کمترین قیمت در محصول خود قرار دهد. همانطور که از نام محصول پیداست، سنسور از نوع فراصوت بوده و دقت خوبی نیز دارد.

برای استفاده از ماژول نیاز به دانش فنی خیلی بالایی ندارید؛ زیرا شرکت سازنده فقط چهار پین جامپر برای خود قرار داده تا بتوان به راحتی از ماژول استفاده کرد. همچنین ماژول قابلیت اتصال به تمام میکوکنترلرهای موجود را دارد و به خوبی با آن‌ها هماهنگ می‌شود. اگر در حال توسعه پروژه خود با بردهای آردوینو هستید، این ماژول می‌تواند قابلیت‌های زیادی را به پروژه شما اضافه کند.

مزایا و مشخصات محصول ماژول آلتراسونیک سنجش مسافت hr-sr04

این ماژول به کمک امواج آلتراسونیک می‌تواند فواصل مختلف را به خوبی اندازه گیری کند. به طور مثال ربات‌های مسیریاب که نیاز به یک سنسور دقیق دارند، سنور آلترا سونیک گزینه بسیار خوبی برای آن‌ها خواهد بود. همچنین دقت و سرعت بالای سنسور باعث شده تا بتوان از آن در انواع پروژه‌های توسعه اینترنت اشیا یا لوازم هوشمند استفاده کرد

چهار پین جامپر مادگی که روی برد ماژول قرار دارد که دو پین مخصوص اتصال برد به منع تغذیه و زمین بود و دو پین تریگر و اکو وظیفه انتقال داده‌های به دست آمده توسط سنسور را دارند. برد ماژول ابعاد خیلی کوچکی دارد و می‌توان آن را در هر مکنی نصب کرد. سازنده برای ساده‌تر کرد این کار 4 جای پیچ روی ماژول قرار داده است. توجه داشته باید که برای افزایش دقت ماژو نا هیچ مانعی رو به روی سنسورها قرار بگیرد.

ولتاژ کاری ماژول

تامین برق در ماژول آلتراسونیک سنجش مسافت hr-sr04 به سادگی قابل انجام است. برای انجام این کار می‌توان از انواع منبع تغذیه DC یا باطری‌ها استفاده کرد. کافیست منبع تغذیه یا باطری شما بتواند ولتاژ 5 ولتی مناسب را برای آغاز کار ماژول تامین کند.

دقت سنسور ماژول

روی برد ماژول یک فرستنده و یک گیرنده امواج آلتراسونیک قرار دارد که در سنجش فاصله اجسام به خوبی عمل می‌کند. همچنین برد سنسور 2 سانتیمتر تا 4 متر است که در این بازه قیمتی رقم خوبی محسوب می‌شود. البته دامنه دید ماژول 15 درجه بوده و باید در زاویه نصب ماژول دقت کنید.

خرید محصول از بای بست الکترونیک

اگر قصد خرید ماژول آلتراسونیک سنجش مسافت hr-sr04 را دارید، از همین صفحه محصول را به سبد استعلام اضافه کنید. همکاران ما در کمترین زمان قیمت روز محصول را به شما اعلام خواهند کرد و پس از تایید قیمت سفارش شما ثبت خواهد شد. حالا کافیست تا صبر کنید که ماژول مورد نظر به درب منزل شما ارسال شود. با استفاده از خدمات بای بست الکترونیک دیگر نیازی نیست که ساعت‌ها در بازار فروش قطعات الکترونیکی سرگردان باشید.

ثبت نظر یا سوال

به این محصول امتیاز دهید

مشخصات خرید

ناموجود
بدون قیمت

شماره تماس فروشگاه: 44273798-021