شماره تماس فروشگاه

021-44273798
ماژول درایور استپر موتور ULN2003
ماژول درایور استپر موتور ULN2003

ماژول درایور استپر موتور ULN2003

5.0 (12) 0

ماژول درایور استپر موتور ULN2003

امروزه بسیاری از افراد در زمینه ساخت ربات‌های مختلف فعالیت دارند. ربات‌هایی که در آن‌ها از چند موتور الکتریکی استفاده شده تا قوای محرکه ربات تامین شود. بیشتر این موتورها از نوع استپر یا پله‌ای بوده تا ربات بتواند وظایف مختلفی را انجام دهد. اگر شما هم جزو افرادی هستید که در این زمینه فعالیت دارید، یک ماژول درایور استپر موتور کمک بزرگی برای شما خواهد بود. پس ماژول درایور استپر موتور ULN2003 را در لیست خرید خود قرار دهید.

این محصول یک ماژول الکتریکی کوچک بوده که توانایی کنترل انواع موتورهای پله‌ای را دارد. این ماژول با بردهای PCB ساخته شده و کارکرد چندان پیچیده‌ای ندارد. به همین دلیل با هر دانش فنی و یک لحیم کاری دقیق می‌توانید ماژول را در پروژه رباتیک خود نصب کنید. البته کاربردهای محصول فقط به پروژه‌های رباتیک محدود نشده و در محیط‌های صنعتی نیز می‌توان از آن استفاده کرد.

مزایا و مشخصات ماژول درایور استپر موتور ULN2003

برد ماژول درایور آمادگی دارد تا انواع دستورات چهار بیتی را از میکروکنترلر‌های مختلف دریافت کند. با کمک بردهای آردوینو یا میکروکنترلرهای ATmega می‌توانید از نهایت اماکانات ماژول استفاده کنید. قلب تپنده این ماژول یک چیپ کوچک ULN2003AN است که به طور داخلی در برد اصلی نصب شده تا بتواند به بهترین شکل کنترل موتورهای پله‌ای را در دست بگیرد.

LED برای نمایش وضعیت موتور پله‌ای

یکی از مزایای محصول این است که به صورت پیش‌فرض 4 لامپ LED روی برد قرار دارد. لامپ‌های LED با حروف لاتین A تا C مشخص شده و هر یک وضعیت موتور را به کاربر نشان می‌دهد. این قابلیت یک مزیت بزرگ برای پروژه‌های رباتیک یا صنعتی به شمار می‌رود تا کاربر دستگاه بهتر بتواند موتورها را کنترل کند.

پین‌های جامپر برای اتصال ماژول

سازنده برای اینکه کاربری محصولش را ساده‌تر کند، روی پین‌های اصلی ماژول پین‌های جامپر مختلفی نصب کرده است. به همین دلیل اگر قصد دارید بدون لحیم کاری ماژول درایور استپر موتور ULN2003 را به میکروکنترلر خود نصب کنید، مشکلی سر راه شما وجود ندارد. کافیست چند سیم کراس مادگی داشته باشید تا اتصال به پین‌های ماژول فقط در چند ثانیه انجام شود.

توانایی کنترلی ماژول و منبع تغذیه مناسب

از آنجایی که این ماژول درایور 4 بیتی است، می‌تواند موتور را در هر چرخش 365 درجه کامل روی 4096 پله تنظیم کند. به همین دلیل دقت کار موتور پله‌ای شما افزایش چشمگیری پیدا می‌کند. برای تامین برق مورد نیاز نیز باید یک منبع تغذیه 5 تا 12 ولتی از نوع DC داشته باشید.

خرید از بای بست الکترونیک

ماژول درایور استپر موتور ULN2003 را می‌توانید همین الان از بای بست الکترونیک سفارش دهید. کافیست از همین صفحه محصول را به سبد استعلام اضافه کرده تا در کمترین زمان قیمت روز به شما اعلام شود. بعد از تایید قیمت و ثبت سفارش نیز تمام تلاش خود را می‌کنیم تا سفارش شما در کوتاه‌ترین زمان درب منزلتان باشد.

ثبت نظر یا سوال

به این محصول امتیاز دهید

مشخصات خرید

ناموجود
بدون قیمت

شماره تماس فروشگاه: 44273798-021