شماره تماس فروشگاه

021-44292020
Originalمیکروکنترلر pic16f1704
میکروکنترلر pic16f1704

میکروکنترلر pic16f1704

5.0 (9) 0

شرح محصول میکروکنترلر pic16f1704


بدون شک میکروکنترلرها یکی از ارزشمندترین قطعاتی هستند که در دنیای الکترونیک حضور دارند. همچنین در برخی موارد این قطعات با ویژگی‌ها خاصی تولید می‌شوند که به اهمیت انکار نشدنی آن‌ها اضافه می‌کند. برای مثال مدل‌های خاصی از میکروکنترلرها توانایی تبدیل و ترکیب هوشمند سیگنال‌های آنالوگ را دارند که برای ساخت دستگاه‌هایی مانند سیستم نورپردازی، دریل شارژِی و سیستم تشخیص دود مفید است. اگر شما هم به چنین قابلیتی نیاز دارید، میکروکنترلر pic16f1704 را خریداری کنید.

این محصول یک میکروکنترلر با قابلیت تبدیل هوشمند آنالوگ است که توسط برند میکروچیپ (Microchip) تولید شده و قابلیت‌ها متنوعی دارد. همچنین محصول علاوه بر اینکه توسط یک نام مشهور تولید شده، استانداردهای متنوعی را کسب کرده است که کیفیت و دقت عملکردش را تضمین‌ می‌کنند. ناگفته نماند که میکروکنترلر با توجه به این میزان استاندارد و قابلیت‌ها قیمت چندانی ندارد.

مزایا و مشخصات فنی میکروکنترلر pic16f1704

شرکت میکروچیپ در تولید محصول سعی کرده تا به قسمت‌های طراحی و مشخصات فنی به خوبی توجه کند. به همین دلیل نیز محصول در این بخش‌ها به قابلیت‌های قابل توجهی می‌رسد. برای مثال پردازنده مرکزی که وظیفه تبدیل و ترکیب سیگنال‌ها را برعهده دارد، این وظیفه را در کمترین زمان ممکن انجام می‌دهد. البته که حافظه SRAM با ظرفیت 512 بیتی به انجام سریع‌تر دستورات کمک شایانی می‌کند.

میکروکنترلر توانایی تبدیل سیگنال‌های آنالوگ را در 8 کانال مختلف دارد. همچنین دقت تبدیل سیگنال‌ها 10 بیت است که پاسخگوی نیازهای پروژه‌های گوناگونی خواهد بود. ناگفته نماند که میکروکنترلر برای تبدیل سیگنال‌ها فقط از یک تبدیل کننده آنالوگ به دیجیتال کمک می‌گیرد. مقایسه‌ بیت‌ها نیز با 2 مقایسه کننده انجام خواهد شد تا دقت کار به بیشتری حد ممکن برسد. البته برای اینکه میکروکنترلر pic16f1704 چنین عملکردی را از خود نشان بدهد، باید در دمای 40- تا 125+ درجه سانتیگراد کار کند.

فضای ذخیره سازی برنامه

مصرف کننده برای برنامه‌ریزی میکروکنترلر یک حافظه 7 کیلوبایتی در اختیار دارد. همچنین حافظه برنامه‌ از نوع فلش بوده و کدهای سبک را به خوبی پشتیبانی می‌کند. 128 بایت از حافظه نیز به بخش داده‌ها غیر قابل فرار اختصاص داده شده است. توسعه دهندگان هم با استفاده از رابط‌های USART و I2C می‌توانند به این حافظه‌ها دسترسی داشته باشند.

پین‌ها و ورودی و خروجی‌های میکروکنترلر


میکروکنترلر به طور کلی 14 پین دارد که 12 عدد از آن به ورودی‌ها و خروجی‌ها اختصاص داده شده است. برای راه اندازی نیز باید برق 1.8 تا 5.5 ولت را به پایه VCC رساند. خوشبختانه با اینکه میکروکنترلر ابعاد بسیار کوچکی دارد، اما دسترسی به پایه‌ها ساده است. به همین دلیل مصرف کننده دیگر چالشی برای لحیم‌کاری پین‌ها نخواهد داشت.

خرید آنلاین در بای بست الکترونیک

میکروکنترلر pic16f1704 برند میکروچیپ را از سایت بای بست الکترونیک به صورت آنلاین بخرید و با ضمانت سلامت درب منزلتان تحویل بگیرید. با انجام این کار بدون اینکه از منزل یا محل کارتان خارج شوید و ثانیه‌ای وقت تلف کنید، به این میکروکنترلر کارآمد می‌رسید.

ثبت نظر یا سوال

به این محصول امتیاز دهید

مشخصات خرید

ناموجود
بدون قیمت

شماره تماس فروشگاه: 44292020-021