شماره تماس فروشگاه

021-44273798
ماژول بلوتوث دیتا HC05
ماژول بلوتوث دیتا HC05

ماژول بلوتوث دیتا HC05

5.0 (6) 0

شرح محصول ماژول بلوتوث HC05

در دنیای امروز حتی گلدان‌هایی وجود دارند که به فناوری بلوتوث مجهز شده‌اند. فناوری ارتباطی بلوتوث با کارکرد بی نظیر خود همواره باعث رشد ابزارهای هوشمند و لوازم الکترونیکی شده است. شما نمی‌توانید کسی را پیدا کنید که از بلوتوث تا کنون استفاده نکرده باشد. ماژول بلوتوث HC05 به شما کمک می‌کند تا این فناوری محبوب را به پروژه‌های الکترونیکی خود اضافه کنید.

ماژول بلوتوث HC05 با ابعاد مناسب خود قابلیت نصب بر روی هر بردی را دارد. البته توجه داشته باشید که برای نصب و استفاده از این ماژول به اندکی دانش فنی در زمینه بردهای الکتریکی نیاز دارید. برای نصب باید لحیم‌کاری دقیقی روی پین‌های بسیار کوچک این ماژول را انجام شود. این ماژول بلوتوثی حرفه‌ای می‌تواند به شما کمک کند تا از امکانات بسیار خوبی بهره‌مند شوید.

مزایا و کاربردهای ماژول بلوتوث HC05

توجه داشته باشید که برای استفاده از ماژول بلوتوثی باید به مشخصات محصول دقت کنید. ماژول‌ها با مشخصات مختلفی ساخته می‌شوند تا برای مصارف گوناگون مناسب باشند. ماژول بلوتوث HC05 با برد بالا یک گزینه بسیار خوب برای ساخت ریموت یا پنل کنترلی است.

پین‌ها

این ماژول از 4 پین مختلف برای کار و اتصال به دستگاه‌ها استفاده می‌کند. یک پین برای تامین برق مورد نیاز دستگاه است تا انرژی الکتریکی برای کار دستگاه فراهم شود. همچنین پین اتصال به زمین یا GND هم روی برد ماژول قرار گرفته است. TXD و RXD دو پین دیگر ماژول بلوتوثی HC05 است.

ولتاژ و جریان کار

پین‌های خروجی ماژول بلوتوث HC05 همگی دارای ولتاژ تقریبی 3.3 ولت هستند. برای تامین برق دستگاه می‌توانید از منبع‌های تغذیه 3.3 تا 6 ولت استفاده کنید. البته منبع تغذیه 5 ولتی انتخاب بهتری برای این ماژول است. همچنین جریان کاری دستگاه 30 میلی آمپر بوده و وارد شدن جریان بیش از این مقدار ممکن است آسیب‌هایی را به ماژول وارد کند.

برد بلوتوث

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های این محصول برد بسیار بالا است. به سیگنال‌های این ماژول از فاصله 100 متری دسترسی دارید. اگر قصد ساخت ریموت کنترل بلوتوثی دارید، این ماژول گزینه خوبی برای شما خواهد بود.

استفاده در پروژه‌های آردوینو و میکروکنترلرها

این ماژول را می‌توانید در پروژه‌های آردوینو استفاده کنید. HC05 قابلیت اتصال به انواع بردها و چیپ‌های آردوینو را دارد. همچنین ماژول بلوتوثی HC05 را می‌توان به میکروکنترلرهای ATmega متصل کرد و پروژه‌های بسیاری را انجام داد.

سریال اتصال و پروتکل‌ها

این محصول از پروتکل ارتباطی IEEEE 802.15.1 استفاده می‌کند و برای کار با TTL هیچ مشکلی نداشته و به خوبی با آن کار می‌کند. همچنین این ماژول با ارتباطات سریال (USART) کاملا سازگار است.

سفارش و خرید ماژول بلوتوث HC05

در صورتی که قطعات الکترونیکی مورد نیاز خود را در فروشگاه ما و سایر فروشگاه‌ها پیدا نکردید، می‌توانید با ورود به قسمت ثبت سفارش واردات وب‌سایت، کار تأمین قطعات مورد نیاز از بازارهای داخل و یا خارج از کشور را به ما بسپارید. برای انجام این کار پس از استعلام قیمت و انجام توافق با کارشناسان مجرب بای بست الکترونیک، سایر مراحل تأمین و یا واردات محصول را به ما بسپارید و در تاریخ مقرر شده محصولات مورد نیازتان را دریافت کنید

ثبت نظر یا سوال

به این محصول امتیاز دهید

مشخصات خرید

ناموجود
بدون قیمت

شماره تماس فروشگاه: 44273798-021