شماره تماس فروشگاه

021-44292020
ماژول سنجش نور GY-301
ماژول سنجش نور GY-301

ماژول سنجش نور GY-301

5.0 (4) 0

شرح محصول ماژول سنجش نور GY-301

سنسورهای سنجش نور در بیشتر وسایلی که استفاده می‌کنیم حضور دارند. این سنسورها به دستگاه‌های مختلف دستور می‌دهند تا میزان روشنایی نمایشگر را روی چه میزانی قرار دهند. اگر در پروژه خود از LCD استفاده می‌کنید و با بیشتر شدن نور محیط دیگر اطلاعات روی صفحه را نمی‌بینید، شما هم باید یک سنسور شدت نور به پروژه خود اضافه کنید. در نگاه اول ممکن است که انجام این کار اندکی سخت به نظر برسد، اما با استفاده از ماژول ماژول سنجش نور GY-301 می‌توانید این قابلیت را خیلی ساده به پروژه خود اضافه کنید.

جالب است بدانید که سنسورهای سنجش نور فقط برای تنظیم روشنایی نمایشگرها کاربرد ندارند، بلکه در هوشمندسازی خانه‌ها بسیار مهم هستند. با استفاده از این سنسور می‌توان یک سیستم روشنایی هوشمند طراحی کرد که با توجه به نور محیط چراغ‌ها را خاموش و روشن کند. عملکرد بی‌نظیر سنسورهای روشنایی به خانه‌ها محدود نشده و در برخی از ماشین‌ها هم کاربرد دارند. ماشین‌هایی که به سنسور نور مجهز هستند، با نور محیط چراغ‌های خود را تنظیم می‌کنند.

مزایا و مشخصات ماژول سنجش نور GY-301

این محصول به شما کمک می‌کند تا با کمترین هزینه ممکن یک سنسور سنجش نور نسبتا دقیق در اختیار داشته باشید. اگر در پروژه خود فضای کمی دارید و اضافه کردن ماژول جدید کار مشکلی برای شماست، این ماژول GY-301 را از دست ندهید. برد این ماژول 18 در 13 میلیمتر بوده که کمتر از فلش مموری‌های معمولی است.

همچنین قطعات زیادی را روی برد نمی‌بینید، به همین دلیل ضخامت برد کاهش چشمگیری پیدا کرده است. ضخامت 7 میلیمتری برد به کاربر این امکان را می‌دهد تا هر فضای کوچکی ماژول را نصب کند. شاید تصور کنید که دسترسی به پین‌های برد کوچک اندکی کار را برای شما سخت‌تر کند. سازنده از این مشکل کاربران عبور نکرده و به همراه محصول خود 6 پین جامپر نر را قرار داده تا اتصال برد ماژول به بردهای آردوینو و رزبری پای را ساده‌تر کند. کافیست چند سیم کراس مادگی در اخیتار داشته باشید تا بتوانید از پین‌های ماژول سنجش نور GY-301 به راحتی استفاده کنید.

ولتاژ کاری و ساختار کلی برد

روی برد ماژول یک سنسور سنجش نور قرار گرفته که رزولوشن 0 تا 54612 را پشتیبانی می‌کند. همچنین کاربر می‌تواند دقت دید سنسور را روی 0.5، 1 و 4 لومن تنظیم کند. برای تامین برق ماژول نیز کار چندان سختی انجام نخواهید داد. پین‌های منبع تغذیه با نام VCC و GND روی برد مشخص شده تا بتواند منبع تغذیه 3 تا 5 ولتی خود را به منبع تغذیه وصل کنید.

خرید آنلاین ماژول سنجش نور

ماژول سنجش نور GY-301 را می‌توانید از همین صفحه خریداری کنید. تیم بای بست الکترونیک پس از ثبت سفارش شما مراحل پردازش کالا را آغاز خواهند کرد. همچنین انواع روش‌های ارسال و پرداخت آنلاین برای شما قرار داده شده تا خرید خود را به سادگی انجام دهید و محصول را در کمترین زمان دریافت کنید.

ثبت نظر یا سوال

به این محصول امتیاز دهید

مشخصات خرید

ناموجود
بدون قیمت

شماره تماس فروشگاه: 44292020-021