شماره تماس فروشگاه

021-44273798
ماژول فاصله سنج مادون قرمز GP2Y0E03
ماژول فاصله سنج مادون قرمز GP2Y0E03

ماژول فاصله سنج مادون قرمز GP2Y0E03

5.0 (7) 0

شرح محصول ماژول فاصله سنج مادون قرمز GP2Y0E03

این محصول یکی دیگر از ماژول‌های شرکت شارپ ( SHARP ) است که به کمک نور مادون قرمز IR می‌تواند فاصله‌های مختلف را اندازه گیری کند. اگر در حال توسعه پروژه خود هستید و به یک سنسور دقیق نیاز دارید، ماژول فاصله سنج مادون قرمز GP2Y0E03 گزینه مناسبی برای شما خواهد بود. همچنین می‌توان ماژول را به انواع میکروکنترلرهای موجود در بازار یا بردهای آردوینو متصل کرد.

این محصول از سایت بای بست الکترونیک کاربردهای بسیار زیادی دارد. به طور مثال می‌توانید یک جاروبرقی کاملا خودکار طراحی کنید تا با کمک سنسور مسیر حرکت خود را تشخیص دهد. ماژول فاصله سنج مادون قرمز می‌تواند یک قابلیت خیلی خاص به پروژه شما اضافه کند. با این ماژول می‌توانید دستگاه خود را از راه دور روشن و خاموش کنید یا دستورات مختلفی را به آن بدهید. این قابلیت به افرادی که در حال توسعه پروژه اشیا هوشمند یا اینترنت اشیا هستند کمک بزرگی می‌کند.

مشخصات و کاربردهای ماژول فاصله سنج مادون قرمز GP2Y0E03

اگر در پروژه خود با محدودیت فضا رو به رو هستید، با خرید این ماژول فاصله سنج دیگر نیازی به فضای زیاد نخواهید داشت. بردی مستطیلی ماژول فقط 16.7 و 11 میلمیتر طول و عرض دارد و ضخامت آن تنها 5.2 میلیمتر است. به همین دلیل می‌توان ماژول را در هر دستگاهی نصب کرد. میزان RoHS اشعه مادون قرمز در محدوده کاملا مجاز بوده و هیچ خطری برای سلامتی انسان ندارد. از طرفی امواج ماژول بر روی سایر تجهیزات الکتریکی هیچ اختلالی ایجاد نمی‌کند.

کاربردهای سنسور فقط به سنجش فاصله محدود نمی‌شود، بلکه می‌توان از ماژول به عنوان یک سنسور مجاورت استفاده کرد. به طور مثال با نصب سنسور روی یک دستگاه خودپرداز زمانی که کسی رو به روی دستگاه نیست، صفحه نمایش خاموش شده تا مصرف انرژی را کاهش دهد. همچنین پین‌های آنالوگ ماژول را می‌توان به مبدل‌های آنالوگ به دیجیتال متصل کرد تا دیگر محدودیتی برای اتصال وجود نداشته باشد.

ولتاژ کاری ماژول

برای اتصال این ماژول به منبع تغذیه کار سختی نخواهید داشت، کافیست پین‌های ماژول را به منبع تغذیه متصل کنید تا ماژول آماده به کار شود. ماژول فاصله سنج مادون قرمز GP2Y0E03 در دسته محصولات کم مصرف قرار می‌گیرد و فقط به یک منبع تغذیه 2.7 ولتی برای شروع کار خود نیاز دارد.

دقت سنسور

شرکت شارپ برای ساخت سنسور ماژول خود از یک LED مادون قرمز CMOS استفاده کرده که از یک مدار سیگنال داخلی برای پردازش تصاویر کمک می‌گیرد. این سنسور می‌تواند اجسام را در فاصله 4 تا 50 سانتیمتر به خوبی تشخیص دهد.

خرید محصول

با خرید ماژول فاصله سنج مادون قرمز GP2Y0E03 به یک سنسور تمام عیار دسترسی دارید. برای خرید محصول از همین صفحه کار را آغاز کنید. سایت بای بست الکترونیک به محض ثبت سفارش شما پروسه ارسال را آغاز خواهد کرد تا در کمترین زمان محصول را درب منزل خود تحویل بگیرید. با انجام این کار دیگر نیازی نیست که ساعت‌ها به دنبال ماژول در بازار بگردید.

ثبت نظر یا سوال

به این محصول امتیاز دهید

مشخصات خرید

ناموجود
بدون قیمت

شماره تماس فروشگاه: 44273798-021