شماره تماس فروشگاه

021-44292020
آی سی حافظه AT24C02D-XHM-T
آی سی حافظه AT24C02D-XHM-T

آی سی حافظه AT24C02D-XHM-T

5.0 (5) 0
  • شماره فنی قطعه:AT24C02D-XHM-T
  • برند:Atmel
  • دسته بندی:آی سی

مشخصات فنی

  • Min Voltage 1.7 ولت
  • Max Voltage 3.6 ولت
  • Working Temperature -40 to +85 °C

شرح محصول آی سی AT24C02D-XHM-T

در صورتی که بخواهیم آی سی‌ها را از صنعت الکترونیک حذف کنیم، باید باز هم به همان دستگاه‌های سنگین و بزرگ برگردیم. حال اگر برخی از آی سی‌های خاص را در اختیار نداشته باشیم، دیگر هیچ دستگاه الکترونیکی خودکار و هوشمندی نخواهیم داشت. آی سی EEPROM یکی از مدارهای مجتمع است که هر توسعه دهنده‌ای برای ساخت یک دستگاه خودکار و نیمه هوشمند به آن نیاز دارد، اگر شما هم جزو همین افراد هستید و می‌خواهید چنین پروژه‌هایی را توسعه دهید، آی سی AT24C02D-XHM-T را با مشخصات فنی منحصر به فردش خریداری کنید.

این محصول یک آی سی حافظه با قابلیت فقط خواندن و پاک شدن است که اصطلاحا با نام EEPROM شناخته می‌شود. همچنین آی سی توسط یکی از مشهورترین تولیدکنندگان قطعات الکترونیکی تولید شده که میکروچیپ (Microchip) نام دارد. شرکت میکروچیپ نیز این محصول را بدون NiPdAu تولید کرده که استاندارد ارزشمند RoHS را به قطعه اضافه می‌کند.

مزایا و مشخصات فنی آی سی AT24C02D-XHM-T

کیفیت ساخت بالا جزو اصلی‌ترین مزایایی است که خریداران این محصول به دست می‌آورند. این آی سی با استفاده از بهترین متریال و تکنولوژی‌های روز دنیا ساخته شده است. به همین دلیل در بخش‌های مختلف عملکرد ایده‌آلی را از خود نشان می‌دهد. برای مثال با وجود کیفیت ساخت بالا، قطعه سرعت کار قابل قبولی را در اختیار مصرف کننده می‌گذارد. این آی سی فرکانس کلاک 1 مگاهرتزی دارد که برای چنین بازه قیمتی کاملا کافی است.
دیگر مزیتی که محصول دارد، سرعت دسترسی سریع سیستم به اطلاعات حافظه محسوب می‌شود. این آی سی دارای سرعت دسترسی 450 نانوثانیه است که برای بیشتر پروژه‌های الکترونیکی کافی خواهد بود. در نهایت باید بدانید که آی سی AT24C02D-XHM-T با توجه به کیفیت ساخت بالا و سرعت کار منحصر به فردش می‌تواند در شرایط استاندارد 100 سال عمر کند.

حجم و سیستم نظم‌دهی حافظه

به طور کلی محصول یک حافظه 2 کیلوبیتی را در اختیار مصرف کننده می‌گذارد که داده‌های سبک را به خوبی در خود جای می‌دهد. همچنین این حافظه به صورت 8 ردیف 256 بیتی نظم‌دهی شده تا بتوان به بخش‌های مختلف اطلاعات رسید. ناگفته نماند که توسعه دهندگان برای دسترسی به حافظه باید از رابط‌های سریال I2C و دو سیم استفاده کنند.

نصب و شرایط کار قطعه

از آنجایی که قطعه به صورت SMD طراحی شده است، امکان استفاده در بِرد بٌرد را ندارد. به همین دلیل باید محصول روی مدارهای چاپی لحیم‌کاری شود. همچنین راه اندازی قطعه نیاز به یک منبع تغذیه 1.7 تا 3.6 ولت دارد و جریان لحظه‌ای هم حدود 1 میلی آمپر است. برای عمر بیشتر و رسیدن به عملکرد پایدار نیز قطعه باید در دمای بین 40- تا 85+ درجه سانتیگراد مورد استفاده قرار بگیرد.

خرید آنلاین در کمترین زمان ممکن

اگر نمی‌خواهید که ساعت‌ها درگیر ترافیک و دردسرهای مراجعه به فروشگاه‌های قطعات الکترونیکی شوید، می‌توانید آی سی AT24C02D-XHM-T را از سایت بای بست الکترونیک خریداری کنید. با انجام این کار قطعه در کمترین زمان ممکن به دست شما خواهد رسید. 

ثبت نظر یا سوال

به این محصول امتیاز دهید

مشخصات خرید

ناموجود
بدون قیمت

شماره تماس فروشگاه: 44292020-021