شماره تماس فروشگاه

021-44292020
آی سی at24c02d
آی سی at24c02d

آی سی at24c02d

5.0 (12) 0
  • شماره فنی قطعه:at24c02d
  • برند:China Market
  • دسته بندی:آی سی

شرح محصول آی سی at24c02d


آی سی‌ها یا مدارهای مجتمعی که در دستگاه‌های الکترونیکی زیادی حضور دارند، وظایف گوناگونی را انجام می‌دهند. یکی از این وظایف که در ساخت سیستم‌های الکترونیکی نیمه هوشمند و هوشمند به شدت اهمیت دارد، حافظه‌های EEPROM هستند. در واقع با استفاده از این آی سی حافظه‌ای که فقط قابل خواندن است، در اختیار توسعه دهنده قرار می‌گیرد. اگر شما هم به دنبال چنین قابلیتی هستید، از آی سی at24c02d کمک بگیرید.

این محصول که یک آی سی بسیار کوچک است که توسط برند اَتمل (Atmel) تولید شده و قابلیت‌های جذابی را در اختیار مصرف کنندگان می‌گذارد. همچنین محصول با توجه به قابلیت‌های ارزشمندی که دارد، در دقت کار نیز به خوبی ظاهر می‌شود. به همین دلیل توانسته که استانداردهای بین المللی مهمی مانند RoHS را به دست بیاورد. با توجه به تمامی این ویژگی‌ها، قطعه قیمت چندان زیادی هم ندارد و برای پروژه‌های با بودجه محدود گزینه‌ای ایده‌آل خواهد بود.

مزایا و مشخصات فنی آی سی at24c02d

اولین مزیتی که مصرف کننده با خرید محصول به دست می‌آورید، حافظه سازمان‌دهی شده داخلی در آی سی است. این محصول می‌تواند که فضای ذخیره‌سازی 1 و 2 کیلوبیت را در اختیار مصرف کننده قرار دهد. همچنین حافظه‌های به صورت 8 بخشی تقسیم‌بندی شده تا توسعه دهنده بتواند که فایل‌های مورد نیاز سیستم را به بهترین شکل ممکن ذخیره کند.

 جالب است بدانید که داده‌های موجود در سیستم به صورت متوالی یا تصادفی در دسترس هستند. توسعه دهنده برای اینکه به حافظه آی سی دسترسی داشته باشد، می‌تواند که از رابط سریال دو سیم I2C کمک بگیرد. همچنین در هنگام برنامه‌ریزی و ذخیره، آی سی at24c02d پروتکل آرایه فول را اجرا خواهد کرد تا داده‌ها محافظت شوند. در نهایت هم امکان انتقال دیتا دو مسیره در اختیار کاربر قرار می‌گیرد.

شرایط کاری قطعه

برای اینکه آی سی بتواند وظیفه حفظ اطلاعات را گردن بگیرد، به یک منبع تغذیه 1.7 تا 3.6 ولتی نیاز دارد. البته که انتخاب ولتاژ ورودی برای آی سی بسیار مهم است؛ زیرا سرعت کار را تعیین می‌کند. همچنین قطعه جریان لحظه‌ای 1 میلی آمپری دارد که در حالت آماده به کار 1 میکرو آمپر خواهد بود. با تامین برق و کنترل دما آی سی 1 میلیون چرخه کاری و 100 سال حفظ اطلاعات را تضمین خواهد کرد.

سرعت و دقت کار

با توجه به منبع تغذیه‌ای که برای آی سی انتخاب می‌کنید، به سرعت‌های 100 کیلوهرتز، 400 کیلوهرتز و  1 مگاهرتز می‌رسید. برای بیشتری سرعت نیز باید حتما ولتاژ بیشتر از 2.5 ولت به آی سی برسد. ناگفته نماند که قطعه تاخیر قابل توجهی در سیستم ایجاد نخواهد کرد.

خرید آنلاین ایده‌آل در بای بست الکترونیک

آی سی at24c02d را از سایت بای بست الکترونیک بخرید تا دیگر نیازی به مراجعه حضوری به فروشگاه‌های مختلف نداشته باشید. با انجام این کار محصول در کمترین زمان ممکن به دستتان می‌رسد و حتی می‌توانید که روش ارسال را با توجه به نیازتان انتخاب کنید.

ثبت نظر یا سوال

به این محصول امتیاز دهید

مشخصات خرید

ناموجود
بدون قیمت

شماره تماس فروشگاه: 44292020-021