شماره تماس فروشگاه

021-44292020
آی سی 74HC02D
آی سی 74HC02D

آی سی 74HC02D

5.0 (5) 0
  • شماره فنی قطعه:74HC02D
  • برند:China Market
  • دسته بندی:آی سی

شرح محصول آی سی مدل 74HC02D

در دنیای الکترونیک و مدارهای منطقی از گیت‌های منطقی برای تبدیل سیگنال‌ها استفاده می‌شود. گیت NoR یکی از پرکاربردترین گیت‌های منطقی در سیستم‌های کامپیوتری و الکترونیکی است. این گیت تمامی مولفه‌های ورودی را جمع باینری کرده و در انتها بار یا همون مکمل نتیجه را در اختیار شما قرار می‌دهد. این مفهوم توسط سخت افزارهای تولید شده به صورت کاملا اتوماتیک اجرا می‌شود. آی سی مدل 74HC02D سخت افزاری است که شما را به این گیت پرکاربرد می‌رساند.

جالب است بدانید که یکی از بزرگترین شرکت‌های فعال در زمینه الکترونیک تولید این محصول را بر عهده دارد. توشیبا با تولید این محصول توانسته به افراد تازه کار کمک کنند تا در توسعه پروژه خود محدودیتی نداشته باشند. همچنین گیت‌های نور با فرمول 2n ورودی به ازای n گیت ساخته می‌شوند. به همین دلیل دلیل محصول با 4 ورودی ساخته شده و 8 پین خروجی در اختیارتان می‌گذارد.

مزایا و مشخصات آی سی مدل 74HC02D

توجه داشته باشید که گیت‌های منطقی سخت افزاری معمولا سینگل فانکشن هستند. یعنی تنها امکان استفاده از آی سی به صورت تک کاربری وجود دارد. به همین اگر در دو قسمت پروژه به گیت نور نیاز دارید، باید دو آی سی سفارش دهید. البته برای انجام این کار در دستگاه الکترونیکی خود نیازی نیست که نگران افزایش هزینه توسعه باشید؛ زیرا آی سی‌ نور از قیمت بسیار ناچیزی برخوردار است. همچنین محصول در خانواده چیپ‌های منطقی 74HC قرار می‌گیرد. اگر از آی سی‌های عضو این خانواده در دستگاه خود استفاده کرده‌اید، محصول سازگاری کامل با آن‌ها خواهد داشت.

از دیگر مزایای محصول می‌توان به تعداد خروجی‌های کافی اشاره کرد. در اطراف آی سی برند توشیبا 4 پین خروجی وجود دارد که به ساده‌ترین شکل ممکن به سایر قطعات الکترونیکی متصل می‌شوند. همچنین می‌توان آی سی مدل 74HC02D را روی مدارهای چاپی به صورت دائم لحیم‌کاری کرد یا روی بِرد بردهای استاندارد قرار داد.

میزان پارامترهای آی سی در هنگام کار

خروجی‌های آی سی در هنگام کار در بین بازه مثبت و منفی 5.2 میلی آمپر جریان دارند. به همین دلیل در هنگام نصب تجهیزات جانبی باید به این پارامتر توجه داشته باشید. همچنین ولتاژ تغذیه 5 ولتی برای راه اندازی کافی بوده و نباید اختلاف پتانسیل به کمتر از 2 ولت برسد. با تامین برق اصولی آی سی توشیبا نور کردن متغیرهای با تاخیر حدود 6 نانو ثانیه انجام خواهد شد. هنگام نصب هم نیازی به سیستم خنک کننده ندارید؛ زیرا آی سی توانایی تحمل دمای منفی 40 درجه تا مثبت 85 درجه سانتی گراد را دارد.

خرید آنلاین از سایت بای بست الکترونیک

همین الان می‌توانید آی سی مدل 74HC02D را با مبلغی ناچیز از سایت بای بست الکترونیک سفارش دهید. ما در سایت خود خدمات مختلفی را قرار داده‌ایم تا مشتریان عزیز تجربه خرید آنلاین خوبی داشته باشند. هر جای ایران که ساکن هستید، این گیت منطقی سخت افزاری به دستتان خواهد رسید.

ثبت نظر یا سوال

به این محصول امتیاز دهید

مشخصات خرید

ناموجود
بدون قیمت

شماره تماس فروشگاه: 44292020-021