مقدمه

همانطور که می‌دانید قطعات التراسونیک از قطعات کاربردی صنایع مکانیک و الکترونیک هستند. این روزها روند واردات قطعات التراسونیک بسیار کند شده و این قطعات نایاب شده‌اند و یکی از دلایل آن می‌تواند تحریم‌های آمریکا علیه ایران باشد. قطعات دستگاه‌های التراسونیک در بازار با کاهش تعداد روبه رو شده‌اند و تعمیر آن‌ها در صورت خرابی بسیار دشوار شده است. واردات این قطعات اخیرا با مشکل‌های زیادی مانند خرابی قطعات تا مشکلاتی که در قیمت گذاری این قطعات در گمرک وجود دارد نیز روبه رو شده است.

انواع قطعات و تجهیزات التراسونیک در پزشکی، جوش دادن مواد فلزی و پلاستیکی، سنسورها و شست و شوی دستگاه‌ها، استفاده می‌شود. از این رو واردات قطعات التراسونیک اهمیت زیادی دارد. در ادامه این مقاله از سایت بای بست با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری درباره واردات قطعات التراسونیک به دست آورید.

التراسونیک چیست؟

کلمه التراسونیک (Ultrasonic) به معنای مافوق صوت است. محدوده فرکانس شنوایی انسان 20 تا 20 هزار هرتز است و کمتر یا بیشتر از این عدد را نمی‌شوند. محدوده فرکانسی امواج مافوق صوت 40 کیلو هرتز تا چندین مگا هرتز ادامه پیدا می‌کند و این مقدار فراتر از سطح شنوایی انسان است.

امواج مافوق، کاربردهای فراوانی در لیزر، تخلیه الکتریکی برای بهبود خواص سطحی، همگن کردن مواد مذاب، ارزیابی عمق مخزن، شستشوی دقیق ظروف آزمایشگاهی، سنجش فاصله، تعیین فشار خون بیمار، جوشکاری مواد نا‌همجنس، ریخته گری، تراش کاری، فرز کاری، سوراخ کاری و غیره دارد که در دستگاه‌های اولتراسونیک تعبیه شده است. در حال حاضر واردات قطعاتی که برای تعمیر دستگاه‌های التراسونیک استفاده می‌شوند، با مشکلاتی روبه رو شده‌اند که در ادامه به توضیح این مشکلات می‌پردازیم.

مشکلات موجود در واردات قطعات التراسونیک

در حال حاضر با وجود تحریم‌ها آمریکا، کشورهایی هستند که به ما برخی از این قطعات را می‌فروشند. اما در واردات قطعات التراسونیک مشکلاتی وجود دارد که این کار را سخت و دشوار کرده است. این مشکلات به سادگی می‌توانند با برداشتن تحریم‌ها از سوی کشور آمریکا برطرف شود.

خراب بودن قطعات

به دلیل اینکه این قطعات در کشور ما خیلی کم هستند واردات قطعات التراسونیک به صورت عمده انجام می‌شود. در این روش واردات احتمال خرابی قطعات وجود دارد و می‌توان گفت که از هر 10 قطعه 1 الی 3 عدد از آن‌ها خراب هستند. برای رفع این مشکل باید قطعات را تست و بررسی کرده و بعد از آن خرید قطعه را وارد کنیم که در این صورت هزینه آن افزایش می‌یابد.

اولتراسونیک

کمیاب بودن قطعات

یکی دیگر از مشکلات واردات قطعات دستگاه‌ها التراسونیک، کمیاب‌بودن آن‌ها است. این قطعات را برخی از کشورها تولید می‌کنند و تعداد کشورهایی که قصد فروش این قطعات را به ما دارند، بسیار کم است. از این رو این قطعات بسیار کمیاب شده‌اند و در هرجایی نمی‌توان این قطعات را پیدا کرد. کمیاب‌بودن این قطعات باعث شده تا هزینه خرید و تعمیر آن‌ها افزایش پیدا کند. توجه کنید این قطعات در برخی از فروشگاه‌ها وجود دارد، اما ممکن است که با قیمت بیشتری عرضه شوند تا هزینه واردات آن‌ها جبران شود.

مشکلات مرتبط با تحریم

همانطور که می‌دانید تحریم‌هایی بر علیه کشور ما از طرف کشور آمریکا تعیین شده است که نه تنها واردات قطعات التراسونیک را مختل کرده بلکه وارد کردن دیگر قطعات و کالاها نیز سخت و دشوار شده است. تا زمانی که این تحریم‌ها بر روی ایران قرار دارند، ممکن است که قطعات به خوبی یافت نشده و مشکلات تعمیر و کار کردن دستگاه‌های التراسونیک ادامه داشته باشد.

تعمیر دستگاه‌های التراسونیک

قطعات دستگاه‌های التراسونیک با استفاده زیاد و در گذر زمان فرسوده شده و نیاز به تعمیر و یا تعویض دارند. در صورتی که قطعه شما تعمیر شود که می‌توانید به کار خود ادامه دهید. اما در صورتی که قطعه شما تعمیر نشود، باید آن را تعویض کنید. برای تعویض‌کردن آن نیاز به قطعه دارید که به سادگی پیدا نمی‌شود و دستگاه شما تا پیدا شدن قطعه باید در تعمیرگاه بماند.

قطعات التراسونیک

قیمت قطعات التراسونیک

قیمت این قطعات با توجه به کمیاب بودن آنها بسیار زیاد است و نمی‌توان گفت که این قطعات را می‌توان با قیمت پایین پیدا کرد. اما نمونه های معدودی از این قطعات هنوز در بازار یافت می گردد ولی در حال حاضر قیمت این قطعه نوسان زیادی دارد و ممکن است که هر روز به یک قیمت فروخته شود. از این رو بهتر است از یک فروشگاه معتبر قطعات الکترونیک خرید خود را انجام دهید. اگر به مواردی نیاز دارید که در بازار وجود ندارد راه واردات را به شما پیشنهاد میدهیم.

سفارش واردات قطعات التراسونیک

اگر قصد واردات قطعات التراسونیک و استفاده از آن را دارید و یا این قطعه را در بازار پیدا نمی‌کنید، به سادگی می‌توانید با مراجعه به فروشگاه بای بست محصول خود را با کمترین قیمت سفارش داده و در زمانی که شرکت مشخص می‌کند آن را تحویل بگیرید. در این فروشگاه همه قطعات به صورت ضمانت شده به مشتریان داده می‌شود تا مشتری با خیال راحت بتواند محصول را خریداری کند. فروشگاه بای بست می‌تواند سفارشات شما را به صورت تکی و عمده ثبت کرده و آن‌ها را سالم و باکیفیت به شما تحویل دهد.

سخن پایانی

تعداد قطعات التراسونیک در بازار کاهش چشمگیری داشته و می‌توان گفت که این قطعات را نمی‌توان به آسانی خریداری کرد. اما شما می توانید به راحتی در سایت بای بست سفارش واردت قطعات الکترونیک مورد نیازتان را ثبت نمایید تا در اسرع وقت این قطعات را برای شما وارد نماییم.