مقدمه

امروزه با افزایش ضریب نفوذ اینترنت در بخش خانگی و تجاری، بخش زیادی از فعالیت‌های ارتباطی شرکت‌ها، دانشگاه‌ها و مؤسسات مختلف در بستر اینترنت انجام می‌شود. برای برقرار کردن ارتباط میان دو دستگاه کامپیوتر، به تجهیزات شبکه نیاز داریم. تجهزات شبکه انواع مختلفی دارند و هر یک وظیفه مشخصی را در برقرار کردن ارتباط بر عهده دارند. از آن جایی که تولید تجهیزات شبکه در کشور ما به صورت محدود انجام می‌شود، همواره نیاز به واردات تجهیزات شبکه در کشورمان احساس می‌شود.

واردات تجهیزات شبکه

با توجه به شرایط کنونی کشورمان، واردات تجهیزات شبکه با مشکلات فراوانی رو به رو است. اگر به دنبال خرید تجهیزات شبکه هستید و محصول مورد نظرتان را با قیمت مناسب در بازار پیدا نمی کنید، می‌توانید از واردکننده‌های معتبر در این حوزه کمک بگیرید. وبسایت بای بست با توان و تجربه بالا در امر واردات قطعات الکترونیکی، می‌تواند تجهیزات شبکه مورد نیاز شما را در کوتاه‌ترین زمان ممکن، با قیمت مناسب و تضمین کیفیت به دست شما برساند. تنها کافیست به قسمت ثبت سفارشات سایت ما رفته و با وارد کردن نام محصول مورد نظر، پس از استعلام قیمت و انجام توافق، تجهیزات مورد نظر را در زمان مقرر تحویل بگیرید.

شبکه چیست؟

به طور کلی مجموعه‌ای از کامپیوترها، سخت افزارها و نرم افزارهای متصل به هم که ارتباط را برای کاربران آن‌ها فراهم می‌کنند، شبکه را تشکیل می‌دهند. شبکه کردن کامپیوترها مزایای فراوانی دارد. برخی از این مزایا عبارتند از:

 • به اشتراک گذاشتن منابع موجود و استفاده از منابع مشترک
 • از بین بردن محدویت‌های جغرافیایی
 • مبادله اطلاعات به صورت دقیق تر و صریع تر
 • صرفه جویی و کاهش هزینه‌ها
 • افزایش امنیت در برقرار ارتباط

برای برقراری ارتباط بین کامپیوترهای مختلف، نیاز به تجهیزات شبکه داریم. با هدف ایجاد ارتباط بر بستر شبکه، لازم است واردات تجهیزات شبکه صورت بگیرد تا نیازهای کاربران حوزه IT و شبکه برطرف شود.

انواع تجهیزات شبکه

امروزه در بسیاری از شرکت‌های بزرگ و کوچک، فضاهای آکادمیک، کتابخانه‌های عمومی، کافی نت‌ها، گیم نت‌ها و بسیاری از کسب و کارهای دیگر از تجهیزات شبکه استفاده می‌شود. بسته به نیاز، هر کدام از موارد گفته شده به نوع خاصی از تجهیزات شبکه نیاز دارد. به طور کلی تجهیزات شبکه به دو دسته تقسیم می‌شوند: تجهیزات شبکه فعال (اکتیو) و تجهیزات شبکه غیر فعال (پسیو). پیش از پرداختن به مبحث واردات تجهیزات شبکه، انواع آن را معرفی می‌کنیم.

واردات تجهیزات شبکه

تجهیزات شبکه فعال

 • انواع سوئیچ‌ها
 • انواع روترها
 • مبدل‌های فیبر نوری
 • کارت شبکه
 • انواع سرورها
 • انواع فایروال (دیوار آتش)
 • تجهیزات شبکه غیر فعال (پسیو)

  تجهیزات شبکه پسیو، برای راه اندازی و کارکرد خود نیازی به برق ندارند. برخی از پر کاربردترین تجهیزات شبکه پسیو عبارتند از:

  • انواع کابل ها
  • انواع کانکتورها
  • انواع داکت ها
  • فیبر نوری
  • انواع رک
  واردات تجهیزات شبکه

  این روزها با شیوع ویروس کرونا در سرتاسر دنیا، بسیاری از کسب و کارها به دورکاری و یا رعایت فاصله اجتماعی در محل کار روی آورده‌اند. همین موضوع موجب افزایش تقاضا برای برقرار کردن ارتباط بر بستر شبکه و همچنین افزایش نیاز به واردات تجهیزات شبکه شده است. وبسایت بای بست با تکیه بر تجربه و تخصص در امر واردات قطعات الکترونیکی می‌تواند تمامی امکانات و تجهیزات مورد نیاز شما را در کوتاهترین زمان ممکن و از مجاری قانونی وارد کشور کرده و در اختیار شما قرار دهد. اما سختی‌هایی بر سر این راه وجود دارد. در ادامه به مشکلات موجود بر سر راه واردات تجهیزات شبکه می‌پردازیم.

  واردات تجهیزات شبکه

  مشکلات موجود بر سر راه واردات تجهیزات شبکه

  این روزها علی رغم نیاز مبرم کشور به تجهیزات شبکه، واردات آن با سختی‌هایی همراه است. در ادامه این قسمت به برخی از مشکلات موجود در واردات تجهیزات شبکه اشاره می‌کنیم.

  مشکلات ناشی از تحریم

  تحریم‌هایی که علیه کشور ما وضع شده اند، راه دسترسی ایرانیان به برخی از بازارها و برندها را مسدود کرده است. همین مسأله واردات تجهیزات شبکه را با مشکل بزرگی مواجه کرده است. با وجود تحریم ها، واردکنندگان یا باید کالاها را از فروشگاه‌ها و شرکت‌هایی تأمین کنند که از امکان انجام معامله با طرف ایرانی برخوردارند و یا با دور زدن تحریم‌ها بتوانند تجهیزات مورد نیاز کشور را وارد کنند. شرکت بای بست با تخصصی که در امر واردات تجهیزات الکترونیکی دارد، می‌تواند از این شرایط سخت سربلند بیرون آمده و کالای مورد نیاز شما را برایتان فراهم کند.

  مسیر طولانی و دشوار واردات تجهیزات شبکه

  امکان تولید برخی از تجهیزات در کشور و ممنوعیت واردات تجهیزات شبکه برای برخی از اقلام، واردات در این حوزه را به امری دشوار و طاقت فرسا تبدیل کرده است. فرایند تست کیفیت برخی از اقلام شبکه در آزمایشگاه‌ها به کندی پیش می‌رود و زمان زیادی می‌برد. از طرفی برخی از اقلام شبکه به اشتباه در لیست ممنوعیت قرار گرفته اند و مشابه داخلی ندارند؛ اصلاح قانون و خارج کردن این اقلام از لیست کالاهای ممنوعه واردات، خود فرایندی زمان بر است.

  واردات تجهیزات شبکه

  نوسانات قیمت ارز

  در شرایط فعلی کشور، نرخ ارز هر روزه با نوسانات زیادی مواجه است. این موضوع واردات تجهیزات شبکه را با مشکل مواجه کرده است. چنانچه فرایند واردات توسط افراد نابلد انجام شود، تغییر قیمت ارز می‌تواند موجب ضرر کردن سفارش دهنده یا واردکننده شود. ما در فروشگاه بای بست با تجربه کار در این شرایط، واردات تجهیزات شبکه را از مسیر صحیح و قانونی انجام داده و کالای سفارش داده شده را در حداقل زمان ممکن با قیمت توافق شده از قبل در اختیار مشتری قرار می‌دهیم.

  سخن پایانی

  در شرایط کنونی کشور و شیوع بیماری کرونا، بسیاری از بخش‌ها رو به دورکاری آورده‌اند و نیاز به توسعه تجهیزات شبکه بیش از هر زمان دیگری احساس می‌شود. با توجه به نیاز کشور، برقرار کردن ارتباطات کامپیوتری بدون انجام واردات تجهیزات شبکه امکان پذیر نیست. انجام این کار با مشکلات زیادی همراه است که هر کسی توان مقابله با آن‌ها را ندارد. فروشگاه بای بست با در اختیار داشتن نماد اعتماد الکترونیکی، از تجربه و تخصص کافی در امر واردات تجهیزات الکترونیکی برخوردار است. با ثبت سفارش بر روی سایت ما، پس از استعلام قیمت و توافق بر سر آن، کالای سفارش داده شده را در زمان مقرر و با تضمین سلامت و کیفیت محصول تحویل بگیرید.